Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

Amerika New York Institute of Technology Üniversitesi

New York Institute of Technology

NYIT üniversitesi 1955 te kurulmuş özel üniversitedir. Öğrencilerine kariyer odaklı bir eğitim sağlar. Lisans, yüksek lisans ve mesleki diplomalar da dahil 90 tane program sunmaktadır. Aralarında mimarlık ve tasarım; fen ve edebiyat; mühendislik ve bilgisayar bilimleri; sağlık bilimleri, işletme ve osteopatik tıp gibi çeşitli bölümlerin bulunduğu 50'den fazla alan bulunmaktadır. Tamamen sektöre yönelik öğrenci yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Arap Emirlikleri, ve Çin olan kampüslerinde yaklaşık dünya çapında 10.000 den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

NYIT-Manhattan kampüsü: New York City kent merkezinde bulunan NYIT Manhattan kampüsü, Lincoln Center ve Central Park'a yürüme mesafesinde olup toplu taşıma ile kolayca erişilebilir.

NYIT-Old Westbury kampüsü: New York City'nin yaklaşık 50 kilometre dışında Long Island'da bulunan Old Westbury kampüsü, trenle kolayca ulaşılabilir konumdadır.

Kampüs içi veya dışı, NYIT'in etkinlikleri, organizasyonları ve kulüpleri, öğrencilere ve öğretim üyelerine geniş bir yelpazede kültürel ve sosyal deneyimler sunar.

New York Institute of Technology Kabul Şartları

Lisans Programı Kabul koşulları: Birinci Yıl Lisans Bölümü Başvuruları ·         Üniversite düzeyi dersler de lise transkripti ·         Lise mezuniyet belgesi ·         İki tavsiye mektubu ·         Niyet mektubu ·         SAT veya ACT puanları (Makine Mühendisliği'ne veya Hemşirelik programına başvuruyorsanız veya akademik burs almak istiyorsanız gerekmektedir.) Yüksek Lisans Kabul Koşulları ·         Lisans transkripti ·         Kolej diplomanızın veya mezuniyet diploması ·         Başvurduğunuz program tarafından şart koşulmuşsa resmi GRE veya GMAT puanı   Konaklama Tüm öğrenciler için yurtlar her iki kampüse de kısa mesafede ve toplu taşıma ile kolay erişilebilir konumdadır.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.