Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

Amerika Roosevelt University

Roosevelt University

Roosevelt University, Amerika Chicago’da yer almaktadır ve 1945 yılında kurulmuştur. Chicago’nun merkezinde yer almaktadır ve oldukça kozmopolit bir yapısı vardır. 5.000’ den fazla öğrencisi bulunmaktadır. Okulda iyi bir eğitimin yanı sıra sosyal aktivite seçenekleri bulunmaktadır ve merkezi konumu nedeniyle şehrin kültürel ve sosyal aktivitelerinden kolayca yararlanma imkanı sunmaktadır.

Roosevelt University Tercih Nedenleri

İngilizce yeterliliği bulunmayan lisans ve yüksek lisans öğrencileri için yeterli düzeye ulaşmaları için gereken İngilizce eğitimi imkanı sunulmaktadır..

Belirli programlarda online eğitim bulunmaktadır.

Roosevelt University Kabul Şartları

Lisans Programı Kabul koşulları: ·         Kayıt Formu ·         Transkript ·         İngilizce yeterliliğini gösteren belge (TOEFL: Internet based exam: 80 Paper based exam: 550, IELTS: 6.5) ·         Tercih edilen bölüme göre niyet mektubu veya tavsiye mektubu istenebilmektedir.   Tercih edilecek bölüme göre kabul koşulları farklılık göstermektedir ve ekstra evraklar istenebilmektedir. Yüksek Lisans Programı Kabul koşulları: ·         Kayıt Formu ·         Transkript ·         İngilizce yeterliliğini gösteren belge (TOEFL, IELTS) ·         Tercih edilen bölüme göre niyet mektubu veya tavsiye mektubu istenebilmektedir. Tercih edilecek bölüme göre kabul koşulları farklılık göstermektedir ve ekstra evraklar istenebilmektedir.

Roosevelt University Ücretler

Lisans programları için tercih edilecek bölüme göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Tercih edilecek bölüme göre ücretler ve ekstra masraflar değişiklik göstermektedir.

Lisans başvurusu için online form doldurulmalıdır.

Lisans programları için tercih edilecek bölüme göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Tercih edilecek bölüme göre ücretler ve ekstra masraflar değişiklik göstermektedir.

Yüksek Lisans başvurusu için online form doldurulmalıdır.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.