Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

Amerika Stanford University

Stanford University

Kaliforniya eyaletinde bulunan, Lenan Stanford Junior University eski adı bilinen Stanford Üniversitesi, 1891 yılında kurulmuştur. Stanford Üniversitesi, San Francisco şehrinin 40 km güneydoğusunda Silicon Valley’de bulunan özel bir üniversitedir.

Lisan, yüksek lisans ve doktora bölümleri bulunan Stanford Üniversitesinde, Eğitim Okulu, İşletme Yüksek Lisans Okulu, Stanford Hukuk Okulu, Beşeri Bilimler ve Fen Okulu Mühendislik Okulu, Yer Bilimleri Okulu, ve Stanford Üniversitesi Tıp Okulu bulunmaktadır.

2,180 fakülte ve 16,437 (7,032 Lisans öğrencisi, 9,304 Yüksek Lisans ve doktora öğrencisi)öğrenci ile Dünyanın ve Amerika'nın en çok bilinen üniversiteleri arasında yer almaktadır. Son yıllardaki başarıları ile birçok üniversitenin önüne geçen Stanford Üniversitesi, 2017-2018 QS World University Rankings sıralamasında 2. sırada, 2017 Academic Ranking of World Universities sıralamasında 2. sırada bulunmaktadır.

Stanford University Kabul Şartları

Lisans Kabul Koşulları -SAT / ACT -TOEFL  -Transcript – Diploma -2 Referans Mektubu (11 ve 12. İngilizce, Matematik, Fen, Tarih ya da Yabancı dil öğretmenlerinden alınması önerilir.) -Niyet Mektubu Yüksek Lisans Kabul Koşulları -Transcript – Diploma -GRE                                                 : Bölüme göre değişiklik göstermektedir. -TOEFL(Internet Based)                   : 89 (School of Engineering)                                                            : 100 (Humanities, Social Sciences, Education) -Referans Mektubu -Niyet Mektubu * Bazı bölümler için kabul şartları değişebilmektedir.  Aşağıdaki linkte son başvuru tarihlerini bulabilirsiniz

Stanford University Ücretler

Lisans:

-Başvuru Ücreti : $90

-Okul Ücreti : $49,020

* Bazı bölümler için portfolyo hazırlanması istenmektedir.

Lisans Üstü

-Başvuru Ücreti : $90

-Okul Ücreti : $49,970

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.