Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

Amerika Texas A & M University

Texas A & M University

Texas A & M, 1876 yılında devletin ilk devlete bağlı yüksek öğrenim kurumu olarak kuruldu.

Houston-Dallas-Austin üçgeninin merkezinde yer alan, College Station'daki Texas A & M'in ana kampüsü, 62.500'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor.

Diğer 5.700, Galveston ve Katar'daki ve Teksas'taki başka yerlerde bulunan şube kampüslerinde yer almaktadır.

130'dan fazla lisans programı, 170 yüksek lisans programı, 93 doktora programı ve çalışma için seçenek olarak 5 ilk profesyonel derece ile Texas A & M olanakları ile dolu.

Okulun en büyük amacı, standardı, araştırmayı ve inovasyonu, az sayıda kurumun ulaşabileceği derinliğe ve genişliğe sahip olduğu çözümler üretmek için birleştirerek, geleceğin dünya üniversitesi olarak ilerlemektir.

Teksas'ın 2017'de 68625 öğrencisi ülkenin en büyük beş üniversitesi arasında yer aldı.

Texas A & M University Kabul Şartları

Lisans Programı Kabul koşulları: Niyet mektubu 90 Usd ön kayıt ücreti Transcript   Texas A & M SAT kodu 6003 ve ACT kodu 4198'dir.(Tek bir test tarihinden en yüksek bileşik veya toplam puan kabul için dikkate alınacaktır). SAT ve ACT puanları 5 yıl sonra sona erer ve kabul için kullanılamaz.   kağıt tabanlı test (550) veya 80 internet tabanlı test (i-BT) için minimum TOEFL puanı: minimum SAT: Mart 2016'dan önce test tarihi-500'ün Eleştirel Okuma (Verbal) puanı Mart 2016'dan sonra test tarihi - 560 Kanıta Dayalı Okuma ve Yazma (EBRW) puanı en az 21 ACT İngilizce puanı, en az 53 PTE Akademik puanı, en az IELTS toplam 6.0 toplam veya ABD'de bir lisede dört yılın tümünü bitirmek.   Yüksek Lisans Kabul Koşulları Online application 65 Usd ön kayıt ücreti GRE ve GMAT sınav sonuçları

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.