Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

Amerika University of Cincinnati

University of Cincinnati

1819 yılında Ohio eyaletinde ilk yüksek eğitim veren kurumlardan biri olarak kurulmuştur. Şehir olarak Cincinnati; metropol karmaşası barındırmayan ancak metropollerde ulaşılabilecek tüm kültürel ve sosyal etkinliklere, alanlara ulaşılabilecek bir şehirdir.

Cincinnati Universitesi, Amerika’daki en iyi devlet araştırma üniversitesi olarak eğitim vermeye devam etmektedir. Araştırma üniversitesi olmasının en büyük artısı seçilen uzmanlığın, sınıflarda uygulamalı olarak pekiştirilebilmesidir.

%6’sı uluslararası olmak üzere yaklaşık 37.000 öğrenci nüfusu vardır. Uluslararası öğrencileri desteklemeyi ve kültürlerini anlamayı amaçlayan Uluslararası Öğrenci Örgütünün yanında, her ülkeden öğrencinin kendini daha rahat hissedip arkadaş ağı oluşturabilmesi adına ülkelere göre örgütlenmeler de mevcuttur.

1906 yılında co-op eğitimi ilk kez kullanan Cincinnati Üniversitesi’nde 40 bölümde yaklaşık 5000 co-op öğrencisi ve bu birimde çalışan 1.500 personel vardır.

University of Cincinnati Kabul Şartları

Seçilen program, bölüm ve alınan kredi sayısına göre değişmektedir. Lisans Programları İçin Minimum:  IELTS: 5.5        TOEFL: 66 (Internet Based Test) / 515 (Paper Based Test) Mühendislik, İşletme ve Tasarım Programlarında Minimum: IELTS: 56.5        TOEFL: 79 (Internet Based Test) / 550 (Paper Based Test) Yüksek Lisans Programları:   IELTS: 6.0        TOEFL: 68 (Internet Based Test) / 520 (Paper Based Test) Mühendislik Programları:    IELTS: 6.5        TOEFL: 92 (Internet Based Test) / 580 (Paper Based Test) İşletme Programları:  IELTS: 7.0        TOEFL: 100 (Internet Based Test) / 600 (Paper Based Test)  YA DA tüm programlar için ELS 112 skoru

University of Cincinnati Ücretler

Kayıt Ücreti : 100 $

Programa ve alınan krediye göre değişse de ortalama ücretler:

Lisans Ücretleri Yıllık: 26.500 $

Yüksek Lisans Ücretleri Yıllık: 26.500 $ **Mimarlık: 32.700 $ **MBA: 28.700 $

Doktora Ücretleri Dönemlik: 4.500 €

Kayıt Süreci: -Online form doldurulduktan sonra kayıt ücreti yatırılarak ilk aşama tamamlanır.

-Okuldan gelen kabul mektubundan sonra ilk yarıyıl ücreti ödenir.

-Ödeme onayı ve kabul mektubuyla beraber vize süreci başlatılır.

-Vize çıktıktan sonra kayıt kesinleştir.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.