Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

Amerika Wheelock College Üniversitesi

Wheelock College

Wheelock College, Amerika, Boston’ da yer almaktadır ve 1888 yılında kurulmuştur. 1 Haziran 2018’ de Boston Üniversitesi ile birleşerek Boston University Wheelock College of Education & Human Development olmuştur. İki okulun da kaynakları ve programları birleşerek bu yeni kolejdeki eğitim sistemi oluşturulmuştur.

Wheelock College Tercih Nedenleri

İngilizce yeterliliği bulunmayan öğrencilere yeterli düzeye ulaşmaları için gereken İngilizce eğitimi verilebilmektedir.

Belirli programlarda online eğitim bulunmaktadır.

Başka bir üniversiteden alınmış olan derslerin kredilerinin üniversiteye transfer edilme imkanı bulunmaktadır.

Wheelock College Kabul Şartları

Lisans Programı Kabul koşulları: ·         Kayıt Formu ·         Transkript ·         İngilizce seviyenizi gösteren belge (TOEFL IBT: 90 – 100, IELTS: 7) ·         Oradaki masraflarınızı ve eğitiminizi karşılayacağınızı gösteren sponsorunuza ait banka hesap dökümü Tercih edilecek bölüme göre kabul koşulları farklılık gösterebilmektedir ve ekstra evraklar istenebilmektedir. Yüksek Lisans Programı Kabul Koşulları: ·         Kayıt Formu ·         Transkript ·         2 adet tavsiye mektubu ·         İngilizce seviyenizi gösteren belge (TOEFL IBT for TESOL: 100 Diğer programlar için TOEFL IBT: 84, IELTS for TESOL: 7.0 ğer programlar için IELTS: 6.5) ·         Özgeçmiş Tercih edilecek bölüme göre kabul koşulları farklılık gösterebilmektedir ve ekstra evraklar istenebilmektedir.

Wheelock College Ücretler

Lisans programları için tercih edilecek bölümü göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Lisans başvurusu için online form doldurulmalıdır.

Yüksek Lisans, programları için tercih edilecek bölümü göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Yüksek Lisans başvurusu için online form doldurulmalıdır.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.