Avustralya Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Hangi şehirde eğitim almak istersiniz?

AVUSTRALYA DİL OKULLARI

Avustralya’da İngilizce dil eğitimi denilince akla ilk gelen ülkelerden biridir. Öyle ki Avustralya açısından da uluslararası öğrenciler ülke ekonomisinde önemli bir yere sahiptir. Ülkenin birinci gelir kaynağı madenleri, ikinci gelir kaynağı ise yurtdışından ülkeye gelen dil öğrenmeye gelen öğrencilerdir. Avustralya’nın İngilizce dil eğitimi için tercih edilmesindeki en büyük sebeplerden birisi ülkenin eğitim sisteminin kaliteli ve uluslararası öğrencilerin başarısının sürekli takip ediliyor olmasıdır. Dil eğitimi için Avustralya’ya gelen öğrenciler göçmenlik ofisleri ve eğitim bakanlıkları tarafından sürekli takip edilmektedir. Göçmenlik ofisleri öğrencinin okuldaki devamlılığını, eğitim bakanlığı ise öğrencinin okuldaki başarısını takip etmektedir. Okullarla birlikte sürekli bilgi alışverişinde bulunmaktadır. Aksi durumlarda öğrenciyle görüşmeler yapılıp herhangi bir sorun olup olmadığı soruşturulmaktadır. Öğrencilerin sağlıklı bir şekilde eğitimine devam etmesini sağlamak amaçlanmıştır.

Video

Dil eğitimi için ülkeye gelen uluslararası öğrenciler Avustralya geneline yayılmış durumdadır. En çok tercih edilen şehirlerin başında Sydney, Melbourne, Perth ve Brisbane gelmektedir. Şehirlerdeki uluslararası öğrenci yoğunlukları şehirlerin popülerliğiyle ve büyüklükleriyle doğru orantılıdır. Bu yoğunluklarda aynı ülke öğrencilerinin okullardaki popülasyonunu artırmaktadır. Bu sebepten dolayı daha verimli bir dil eğitim sürecini geçirmek isteniyorsa aynı ülke popülasyonun daha az olduğu okulları tercih etmek hatta şehirleri tercih etmekte fayda vardır. Ancak bu durum tamamen öğrencinin kendisine bağlıdır. Öğrenci kendini ne kadar kendi ana dilini kullanacak arkadaşlıklarından uzak tutarsa o kadar İngilizcesini geliştirme fırsatı bulur. Mümkün olduğu sürece yabancı arkadaşlar edinmeli okulda öğrendiği bilgileri pratikte arkadaşlarıyla iletişimde kullanmalıdır. Çünkü oradaki uluslararası öğrencilerin tek bir ortak amacı var, o da İngilizce öğrenmek. Öğrencileri ortak noktada toplayan tek şey İngilizce dilidir. Brezilya’dan gelen bir öğrenciyle Türkiye’den gelen bir öğrenci sadece İngilizceyi kullanarak iletişim kurabilir.

Avustralya’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Avustralya’ya dil eğitimi için gelen öğrenciler Avustralyalılar tarafından çok sevilmektedir. Çünkü Avustralya diğer ülkelere olan uzaklığından dolayı daha izole bir konumdadır. Bu da ülkenin ülke dışındaki yaşamları, insanları ve kültürleri merak etmesine sebep olmaktadır. Farklı kültürleri görmek, onları tanımak Avustralyalı insanları mutlu etmekte ve gelen uluslararası öğrencilere çok arkadaş canlısı davranmaktadırlar. Bu sebepten dolayı öğrenciler ülkede rahat bir şekilde yaşayabilmektedir. Avustralyalılar uluslararası öğrencilere o kadar alışmış durumdalardır ki alışveriş ya da başka bir durumda sabırla onları dinleyip onları anlamaya çalışmaktadır. Anlatan kişinin İngilizce diline ne kadar hakimse onun anlayabileceği şekilde anlatmaya özen gösterirler.

Avustralya’da bulunan dil okullarında öğrenciler maksimum 20 kişilik sınıflarda eğitim almaktadır. Bu durum öğrenci yoğunluğuna göre değişmektedir. Genel olarak 16 kişilik sınıf mevcudu korunmaya çalışılmaktadır. Ayrıca sınıflarda aynı ülkeden gelen öğrencilerin olmamasına özen gösterilmektedir. Mümkün olduğunca her ülkeden tek öğrenci olması amaçlanır. Bu mümkün olmuyorsa okul geneline eşit olacak şekilde öğrenci dağılımı yapılır. Öğrencinin kendi dilini kullanmamasının önüne geçmeye çalışılır ki dil eğitimi verimli olabilsin.

Avustralya’da Dil Eğitimi Alırken Çalışma

Avustralya hükümeti öğrenci vizesi ile ülkeye gelen öğrencilere 16 hafta ve üzeri dil eğitimi almak şartıyla çalışmaya izin vermektedir. Öğrenciler haftalık olarak 20 saat resmi izinli olarak çalışabilirler. Bu da onların Avustralya’da hem kendi ekonomilerine katkıda bulunmalarına ve dil okulunda öğrendiklerini gündelik hayatta kullanmalarına, pratik yapmalarına yardımcı olur. Öğrenciler İngilizceye hâkim oldukları düzeyde kendilerine göre iş bulabilirler. Bulabilecekleri işler bir üniversite öğrencisinin Türkiye’de bulabileceği türde işler olabilir.

Avustralya Dil Eğitimi Başvuru ve Kabul Şartları

  • Başvuru ücreti

  • Başvuru formları
  • Pasaport ve eski vizelerinizin fotokopisi
  • Banka mektubu
  • Sponsor teminat mektubu

Avustralya Dil Okulu Eğitim Vizesi

Avustralya eğitim vizesi verme konusunda titiz davranan ülkelerden bir tanesidir. Süreç uzun ve zorlu olsa da doğru bir vize danışmanlığıyla sorusuz bir şekilde vizenizi alacağımızdan emin olabilirsiniz.

Avustralya Dil Eğitimi Konaklama Seçenekleri

Avustralya’da eğitim için gelen öğrencilere çeşitli konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Bunlar, aile yanı konaklama, yurt konaklaması, otel ve öğrenci evi gibi seçenekler bulunmaktadır. Öğrenciler orada kaldıkları süreye göre bunlar arasından seçim yapmaktadır.

Avustralya'da Öğrenci Yaşam Masrafları

Avustralya’da öğrenciler konaklama, yeme içme, ulaşım ve diğer genel harcamalar için aylık olarak 1400AUD-1700AUD ihtiyaç duyarlar. Bu miktar bir öğrencinin 1 aylık masraflarını karşılamaktadır.

Avustralya'da Dil Okulu Eğitim Sağlık Sigortası

Avustralya devleti gelecek öğrencilerin gelmeden önce sağlık sigortası yaptırmalarını istemektedir.

Avustralya'da Ulaşım

Avustralya’da ulaşım eyaletten eyalete, şehirden şehre değişiklik gösterse de genel olarak şehirler arası uçakla, şehir içi ulaşımsa metro, tramvay ve otobüsle sağlanmaktadır.

Avustralya Dil Okullarına Nasıl Kayıt Olabilirim?

Avustralya Dil Okullarına kayıt olabilmek için sitemizdeki telefon numaralarından bize ulaşabilir, Ankara, İstanbul, İzmir'deki ofislerimizden yüz yüze bilgi alabilir ya da iletişim formumuzu doldurarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Avustalya'da istediğiniz dil eğitimi programına kayıt olabilmeniz için uzman yurtdışı dil eğitimi danışmanlarımız size ve bütçenize en uygun dil okulundaki programı bularak size farklı alternatifler sunacak, sizden de görüş alarak programınıza karar vermenizi sağlayacaktır. Tüm dil okulu kayıt, konaklama, vize ve ulaşım organizasyonunuz dil eğitimi danışmanlarımız, vize danışmanlarımız ve sizin koordinasyonunuz ile sorunsuz gerçekleşecek ve Avustalya'daki eğitiminize başlayacaksınız.

Eğitim süreniz boyunca bize ulaşabilirsiniz

Malta’daki eğitiminiz süresi boyunca ve sonunda da Karya International olarak, olası soru ve sorunlar ile ilgili olarak ofis numaramızı da ya danışmanınıza ait telefon ve whatsapp numaralarına ulaşmaya devam edebilirsiniz. Eğer okul ya da konaklamanız ile ilgili problem çözülemez boyutta ise okulunuz ya da konaklamanız danışmanınız tarafından değiştirilecektir.

Eğer siz de bizimle benzersiz bir deneyim yaşamak istiyorsanız hemen iletişime geçerek, malta dil okulu serüveninizde ilk adımı atın!

devamını göster Devamını Göster
avustralya dil okulları

AVUSTRALYA'DA EĞİTİM

Yaşam kalitesinin oldukça iyi olmasından dolayı Avustralya dil okulları oldukça revaçtadır. Özellikle eğitim alan öğrencilere yasal çalışma hakkı sunulması büyük bir artıdır. Hem okuyup hem de çalışma hakkı olan öğrenciler kendilerini geliştirmek ve dil eğitimi almak adına önemli bir adım atmaktadırlar. Öğrencilerin CV'lerinde bulunan bilgilere göre değişkenlik gösterse de ortalama saatlik ücretler 15 AUD‘dan başlamaktadır. CV'leri kapsamlı olmayan öğrenciler için ise hizmet sektörü bir çok iş imkanıyla öğrencilere el uzatmaktadır. Avustralya dil okullarında eğitim alan öğrencilerin büyük bir kısmı dil eğitimi programlarını sertifika programı, TAFE, diploma programı yada lisans – yüksek lisans gibi daha akademik programlarla birleştirmektedir. Bunun nedeni ise Avustralya ‘ da bulunan mesleki eğitim alanının bir çok alternatifinin bulunmasıdır.

Avustralya dil okulları özellikle; Melbourne, Sydney, Perth ve Brisbane şehirlerinde yer almaktadır. Bu dil okullarında Akademik İngilizce, Genel İngilizce, TOEFL, IELTS programları sunulmaktadır. Mesleki anlamda kendilerini geliştirmek isteyen bireylere ise iş alanlarına ve eğitimlerine uygun sertifika ve diploma programları uygulanmaktadır. Daha çok İngilizce seviyesi düşük olan ve İngilizce eğitimiyle iletişim becerilerini geliştirmek isteyen öğrencilere yönelik genel İngilizce programları önerilmektedir. Genel İngilizce programlarının süresi 24 hafta ile 48 hafta arasında değişiklik göstermektedir. TOEFL, IELTS ve akademik İngilizce ise orta seviye ya da daha üstü İngilizce bilen öğrenciler için uygun olduğu söylenmektedir.

devamını göster Devamını Göster

AVUSTRALYA'DA EĞİTİM VE YAŞAM

Avustralya coğrafi bakımdan Türkiye’ye çok uzak olabilir ama gittiğinizde dil öğrenmek için, yaşamak için ne kadar ideal bir ülke olduğunu göreceksiniz. Dünyada tüm ülkeler arasında yapılan ‘en’ anketleri içerisinde tüm olumlu kategorilerde ilk üç arasında yer almaktadır. Böyle bir başarıya sahip olan başka bir ülke yoktur. Avustralya Türkiye'yle karşılaştırdığımızda pahalı bir ülkeymiş gibi görünebilir. Fakat yaşam standartlarına baktığımızda bu durumun oldukça normal olduğunu fark edeceksiniz. Avustralya’da karşılaştıracaklarınıza çok şaşıracaksınız, geniş bir alana yayılmış bu ülkede oldukça ferah ve güzel günler geçireceksiniz. Türkiye’de hiç görmediğiniz duymadığınız hayvanlara ve doğa olaylarına şahit olacaksınız.

Böylesine her açıdan dört dörtlük olan bu ülkede eğitim aldığınızda, hayatınız boyunca hatırlayacağınız anılar ve tecrübeler kazanacaksınız. Avustralya’da dil eğitiminiz bittikten sonra tekrar IELTS sınavına girebilir, Avustralya’da istediğiniz bir üniversitede, istediğiniz bir alanda eğitiminize devam edebilirsiniz. Böylece Avustralya’da yaşadığınız mükemmel anları tekrar yaşayabilirsiniz. Tabi ki de daha önce söylediğim gibi bunları yaparken haftalık 20 saat çalışabilir, eğitim masraflarını ailenize yük olmadan karşılayabilirsiniz.

devamını göster Devamını Göster

NEDEN AVUSTRALYA'DA EĞİTİM

  • Dil okulu seçenekleri hem bütçeye hem de her amaca yönelik çeşitlilik göstermektedir.
  • Dünyanın her yerinde bilinen zincir okullarda eğitim alma fırsatınız vardır.
  • Avustralya'nın her şehrinde kendinize göre eğlence seçenekleri bulmanız mümkündür.
  • Kalabalık ve karmaşadan sıkılanlar için oldukça ferah bir ülkedir.
  • Şehir seçenekleriniz oldukça fazladır.
devamını göster Devamını Göster

AVUSTRALYA'DA YAŞAM ŞARTLARI

Şehir tercihinizin ardından okul seçimi aşamasında çok düşünmenize gerek kalmayacak, çünkü gideceğiniz tüm okullar Avustralya hükumetinin her yıl denetlediği ve öğrencilere önerdiği güvenilir okullardır. Burada eğitim dili Türkçe olan bir bölümden mezun olduysanız Avustralya'da 40 hafta ve üzeri dil eğitimi sonrasında devam edeceğiniz master ya da sertifika eğitiminiz için yeterli olacaktır. Dil eğitimi sonrasında alacağınız IELTS skoru devamında Avustralya'da kalmaya ve yaşamaya devam etmek isterseniz “nitelikli göçmenlik puanlama” sisteminde size 15-20 arası puan kazandıracaktır.

devamını göster Devamını Göster

AVUSTRALYA'DA ÇALIŞMA HAKKI

Şehir tercihinizin ardından okul seçimi aşamasında çok düşünmenize gerek kalmayacak, çünkü gideceğiniz tüm okullar Avustralya hükumetinin her yıl denetlediği ve öğrencilere önerdiği güvenilir okullardır. Burada eğitim dili Türkçe olan bir bölümden mezun olduysanız Avustralya'da 40 hafta ve üzeri dil eğitimi sonrasında devam edeceğiniz Master ya da sertifika eğitiminiz için yeterli olacaktır. Dil eğitimi sonrasında alacağınız IELTS skoru devamında Avustralya'da kalmaya ve yaşamaya devam etmek isterseniz “nitelikli göçmenlik puanlama” sisteminde size 15-20 arası puan kazandıracaktır.

devamını göster Devamını Göster

AVUSTRALYA DİL OKULLARI

devamını göster Devamını Göster
Avustralya

Avustralya dünyanın en geniş 6 büyük ülkesinden biridir. Başkenti Canberra’dır. Avustralya'nın en büyük şehri ise Sydney’dir. Avustralya'da konuşulan resmi dil İngilizcedir. Anayasal Monarşi ile yönetilen federal bir devlettir. Nüfusu ise 24 milyondur. Doğal ...

Devamını Göster
Fiyat Listesi Yükleniyor...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim