Boston Üniversitesi - CELOP


Boston Üniversitesi 1839 yılında kurulmuştur ve Amerika’nın en büyük ve köklü üniversitelerinden biridir. Aynı zamanda dünyanın önde gelen özel araştırma üniversiteleri arasında olan okulda 5000’i uluslararası olmak üzere 30000’den fazla öğrenci vardır. 250’nin üzerinde alanda eğitim veren üniversite ABD’nin 4. Büyük özel üniversitesidir. Julianne Moore, Martin Luther King gibi tanınmış kişilerin de mezun olduğu okulda uluslararası öğrenci oranının fazla olması farklı birçok kültürü kolayca tanıma şansı vermektedir. Center for English Language and Orientation Programs (CELOP) ise 1975’de kurulmuştur ve BU’nin İngilizce ve Amerikan kültürüne odaklı programlar sunan birimidir.

CELOP Nedir

Uluslararası öğrencileri de kabul eden CELOP’da eğitim alanlar aynı zamanda Boston Üniversitesi öğrencisi sayılmakta olup BU’nin tüm olanaklarından yararlanma hakkına sahiptir. 2017’de üniversiteye geçiş programı öğrencilerinden birçoğu ABD’nin en iyi 50 üniversitesinden 22’sine kabul almıştır. Okulda ayrıca hareketli bir sosyal aktivite programı da sunulur. Boston, Massachusetts Eyaleti’nin başkentidir ve en kalabalık şehridir. ABD’nin en eski şehirlerinden birisi olan Boston’da, Harvard, MIT gibi dünyaca ünlü pek çok college ve üniversite bulunmaktadır. Bu nedenle Boston’da eğitim gören öğrenciler bir üniversite şehrinde olmanın keyfini doyasıya çıkarabilmektedirler.

Program seçenekleri: BU CELOP bünyesinde, Yoğun İngilizce, Part-time İngilizce, Profesyonel İngilizce gibi programların yanı sıra üniversite hazırlığı, lise eğitimi seçenekleri de verilmektedir.

Profesyonel İngilizce başlığında özellikle hukuk alanında kariyer yapmak isteyen kişiler için veya bir MBA kursuna katılmak için gerekli İngilizce becerilerini geliştirmek isteyenler için alternatifler mevcuttur. 2018 yılı için programların başlama tarihi, ücret vb. detaylı bilgilerini içeren tabloyu inceleyiniz:

Tüm Programlar

İlginizi Çekebilecek
Diğer Sertifika Programları
1908’de kurulmuş olan UC Davis Üniveristesi, Amerika’nın en büyük devlet ...
Ağırlama Faaliyetleri (Hospitality Operations) Diploması - Co-op Holmes Enstitüsü 1963 ...

Fiyat Bilgisi

Program hakkında detaylı fiyatlandırma için lütfen FORMU DOLDURUN

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim