Dil Okulu İçin Malta

Malta’ya Genel Bakış

Avrupa ülkelerine oranla çok daha ekonomik eğitim seçenekleri sunan Malta, son dönemlerin en gözde eğitim lokasyonlarından biri. Bu sebeple sık sık dil okullarıyla anılıyor ve dil öğrenmek için iyi bir alternatif oluşuyla gençlerin dikkatini çekiyor. AM, ESE, EC, ACE gibi pek çok avantajlı dil okuluna sahip olan Malta’yı tercihleriniz arasında bulunduruyorsanız; okul kaliteleri, ortamları, fiyatları, eğitim sistemleri ve programları gibi değişkenlere göz atmadan önce Malta’yı tanımanızda fayda var.

AB üyesi olan Malta, Avrupa’nın en küçük ülkesidir. Sicilya’nın hemen güneyinde yer alıyor ve 3 küçük adadan oluşuyor. Bu adaların en büyüğü olan Malta Adası; ülkenin başkenti olan Valetta’ya da ev sahipliği yapıyor. 12 ayın tamamını sıcacık bir iklimle geçiren ülke, kış aylarını zaman zaman yağmur yağışlarıyla karşılıyor. Dolayısıyla kazak giyme gereksinimi dahi hissettirmiyor. Ülke nüfusunun çoğunluğu Katoliklerden oluşuyor ve ülkede yaklaşık 400 kilise hizmet veriyor. Katolikliğin yoğun yaşandığı ülkelerden olan Malta’da İngilizce ve Maltaca olarak iki resmi dil bulunuyor. Dünyanın dört bir tarafından öğrenci çeken Malta’nın eğlence hayatı da oldukça renkli geçiyor.

Diğer ülkelere oranla suç oranlarının çok daha düşük olduğu bu yerleşke, oldukça güven veriyor. Her ne kadar Maltalılara göre göçler nedeniyle eskisi kadar güvenli bulunmasada daha büyük ve kalabalık ülkelerden gelenler için son derece sakin ve olaysız bir ülke. Haliyle ailelerin en büyük kriterlerinden birine cevap veriyor. Öğrenci ve turistin ağırlıkta olduğu St. Julians, Sliema gibi bölgeler çok daha Avrupai iken, Marsa gibi iç bölgeler daha kırsal bir yaşam sürüyor.

Küçük bir ülke olmasının da avantajıyla yaşam koşullarının Türkiye’ye oranla daha iyi olduğu söyleyebileceğimiz Malta’nın diğer Avrupa ülkelerine oranla çok daha ucuz olmasıyla birlikte Türkiye’ye kıyasla biraz daha pahalı olduğunu belirtebiliriz.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Amerika’da Sertifika Programları Nelerdir? Amerika’da sertifika programları bir çok ...
Yurtdışında, üniversite eğitimi için mutlaka liseden mezun olmanız gerekir. Yurtdışında lisans ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlköğretimi tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim