Dil Okulu İçin Malta

Malta’ya Genel Bakış

Avrupa ülkelerine oranla çok daha ekonomik eğitim seçenekleri sunan Malta, son dönemlerin en gözde eğitim lokasyonlarından biri. Bu sebeple sık sık dil okullarıyla anılıyor ve dil öğrenmek için iyi bir alternatif oluşuyla gençlerin dikkatini çekiyor. AM, ESE, EC, ACE gibi pek çok avantajlı dil okuluna sahip olan Malta’yı tercihleriniz arasında bulunduruyorsanız; okul kaliteleri, ortamları, fiyatları, eğitim sistemleri ve programları gibi değişkenlere göz atmadan önce Malta’yı tanımanızda fayda var.

AB üyesi olan Malta, Avrupa’nın en küçük ülkesidir. Sicilya’nın hemen güneyinde yer alıyor ve 3 küçük adadan oluşuyor. Bu adaların en büyüğü olan Malta Adası; ülkenin başkenti olan Valetta’ya da ev sahipliği yapıyor. 12 ayın tamamını sıcacık bir iklimle geçiren ülke, kış aylarını zaman zaman yağmur yağışlarıyla karşılıyor. Dolayısıyla kazak giyme gereksinimi dahi hissettirmiyor. Ülke nüfusunun çoğunluğu Katoliklerden oluşuyor ve ülkede yaklaşık 400 kilise hizmet veriyor. Katolikliğin yoğun yaşandığı ülkelerden olan Malta’da İngilizce ve Maltaca olarak iki resmi dil bulunuyor. Dünyanın dört bir tarafından öğrenci çeken Malta’nın eğlence hayatı da oldukça renkli geçiyor.

Diğer ülkelere oranla suç oranlarının çok daha düşük olduğu bu yerleşke, oldukça güven veriyor. Her ne kadar Maltalılara göre göçler nedeniyle eskisi kadar güvenli bulunmasada daha büyük ve kalabalık ülkelerden gelenler için son derece sakin ve olaysız bir ülke. Haliyle ailelerin en büyük kriterlerinden birine cevap veriyor. Öğrenci ve turistin ağırlıkta olduğu St. Julians, Sliema gibi bölgeler çok daha Avrupai iken, Marsa gibi iç bölgeler daha kırsal bir yaşam sürüyor.

Küçük bir ülke olmasının da avantajıyla yaşam koşullarının Türkiye’ye oranla daha iyi olduğu söyleyebileceğimiz Malta’nın diğer Avrupa ülkelerine oranla çok daha ucuz olmasıyla birlikte Türkiye’ye kıyasla biraz daha pahalı olduğunu belirtebiliriz.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Kanada’da Dil Eğitimi Kanada, yurtdışında eğitim almak isteyenler için oldukça ...
2019 Güncel Pasaport Harçları Pasaport başvuruları sürecinde Nüfus Müdürlüklerine ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim