Fransa Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Hangi şehirde eğitim almak istersiniz?

FRANSA DİL OKULLARI

Kültür, sanat ve turizm merkezi olarak bilinen Fransa; Kuzey Denizi, Manş Denizi, Atlas Okyanusu ve Akdeniz'le kuşatılmış 2700 kilometre uzunluğundaki muhteşem kıyı şeridi, doğal güzellikleri, tarihi ve turistik yerleriyle Avrupa'nın önemli ülkelerinden biridir. Uzun yıllar dünyanın en yaygın dili olan Fransızca halen pek çok ülkede kullanılmaktadır. Yurtdışında Fransızca öğrenmek isteyenlerin ilk adresi olan Fransa da dil okulları ve yaz okulları şehirlere göre çeşitlik göstermektedir. Paris, Nice, Cannes, Lyon ve Bordeux Fransızca dil okulları için en çok tercih edilen şehirlerdendir. Dil okulları ve kaliteli Fransızca dil aktivite programları öğrencilerin mükemmel bir eğitim almalarına olanak sağlar. Fransa'da öğrencilere genellikle aile yanı konaklama sunulur. Ayrıca yurt ve öğrenci hostellerinde kalmak da mümkündür. Fransa'da yabancı öğrencilerin çalışma izni yoktur.

devamını göster Devamını Göster
fransa dil okulları

FRANSA EĞİTİM SİSTEMİ

Fransa'da zorunlu eğitim yapısı hakimdir. 6 ile 16 yaş arasındaki tüm kız ve erkek öğrenciler eğitim almak zorundadır. İkincil eğitim mezunları ‘baccalaureat ‘ diploması ve sınavını alırlar. Üniversiteye girebilmek için bu diplomayı almak zorundadırlar.

Bakalorya sınav sonucuna göre üniversiteye başvuru gerçekleştirebilirler. Üniversite eğitimi boyunca seçici ve eleyici bir eğitim sürecinden geçmektedirler.

Üniversite eğitimi kapsamında Lisans eğitimi 3 yıl 1 yıl Master eğitimi ,1 yıl Master 2 eğitimi ve 3 yıl Doktora eğitimi sürmektedir. Türkiye'de herhangi bir üniversiteden lisans mezunu öğrenci Fransa eğitim sisteminde Master 1 seviyesinde denkliği olup Master 2 yapma hakkına sahiptirler.

devamını göster Devamını Göster

NEDEN FRANSA'DA EĞİTİM ALMALIYIM

  • Fransızcanın anavatanı olması.
  • Dünyanın en sayılı Üniversitelerinin Fransa'da bulunması.
  • Dünyanın sana ve edebiyat merkezi olması.
  • Fransa'nın ciddi eğitim sisteminin dünyanın her yanında tanınması.
  • Dünyada en çok turist alan ülkelerden biri olması.
  • Türkiye'de lisans mezunu olan öğrencilerin master 2 derecesindeki denkliği.
  • Haftada 35 saate yakın çalışma iznin olması.
  • Avrupa'nın kalbinde yer alması.
devamını göster Devamını Göster

FRANSA KURS SEÇENEKLERİ

Genel Fransızca:

Haftada 20 derslik okuma ,yazma, dinleme ve konuşma alanlarında eğitim verilen programdır. Bu program öğrencilerin genel Fransızca seviyelerinin yükselmesini destekler.

Yoğun Fransızca:

Haftada 30 derslik Fransız dili becerilerinizi arttırmanızı daha hızlı akıcı ve doğru şekillerde kullanmanızı destekleyici bir kurs tipidir.Genel Fransızcada temel becerilerini geliştirmiş öğrencilerin yoğun progtamda isterlerse seçmeli ders alarak eksik yanlarını tamamlayabilirler.

Birebir Fransızca:

Fransızcanızın hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlayan bir kurs tipidir. Özel ve bu konuda uzman deneyimli hocalarla birebir olacağınız bu kurs tamamen kişi odaklı olduğu için kişi bazlı eksiklerin giderilmesinde hızlı bir çözüm olacaktır.

Sınava Hazırlık Kursları /Akademik dönem:

Haftada 20 derslik kurslardır ve her sınıfta maksimum 12 öğrenci bulunur . Arzuya göre haftada 30 derslik eğitim planıyla da değişiklik gösterilebilir.

Mini Grup:

Haftada 30 derslik yoğun bir programdır. Sınıflarda maksimum 12 öğrencinin bulunduğu bir programdır.Eğer istenilirse haftada 20 derslik şeklinde 6 kişilik sınıflarda da daha az kişiyle eğitim alıp odaklanma konusunda yaşanan tüm eksikliklerden kaçınılabilecek bir program hazırlanabilir .

Foundation/Hazırlık Yılı:

Fransızca eğitim veren üniversitelerde okuyacak ya da master programlarına katılmak istiyorsanız ,Fransızca yeterlilik sınavından iyi bir puan almanız gerekmektedir. Fransızca seviyeniz iyi değil fakat akademik puanınızla yurtdışında üniversite okumaya elverişli ise foundation yanı hazırlık programlarından destek alabilir ve okuma yazma dinleme becerilerinizi geliştirerek yurtdışında üniversite okuyabilmek için ilk adımınızı atabilirsiniz.

devamını göster Devamını Göster

FRANSA'DA KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

Fransa'da çeşitli konaklama seçenekleri mevcuttur ve eğitim almaya karar verdiğiniz okulda sizin yaşam tarzınıza uygun istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda size en uygun konaklama seçeneğini sağlayabilmek için bu alandaki yelpazesini biraz geniş tutmaktadır.

Kişisel tercihleriniz doğrultusunda konaklamalarınızı; Aile yanı konaklama, Yurt – Residencelar, Otel Konaklaması, Apart Konaklama ve Stüdyo apartmanlarda yapabilirsiniz.

Aile Yanı Konaklama:

Bu konaklama türü Fransa ‘da alacağınız eğitim hayatınız boyunca Fransız bir aile ile kalarak onların Fransız tarzı yaşam stylelarını anlamanızı, Fransızcanızı en iyi şekilde yapabileceğiniz pratiklerle geliştirmenizi sağlayabilecek bir konaklama türüdür. Fransa'da konaklama yapacağınız aileler tamamiyle okullar tarafından titizlikle seçilen ve sürekli denetlemelerden geçerek sizin için en doğru aile yönlendirilmesi ile eğitim hayatınıza desteği ve sizin rahatlığınız düşünülerek tercih edilmektedirler.

Yurt–Residence Konaklamaları:

Yurt ve residence konaklamalar kendi yaş gruplarınız ve farklı ülkelerden farklı kültürlerden gelmiş bir çok insanın bir araya geldiği odaların tek kişilik ya da çift kişilik şeklinde paylaşımlı olabildiği ortak ya da özel kullanımlı banyo ve mutfakların bulunduğu konaklama tipleridir.

Apart Konaklama:

Apart konaklamalar her apartta 2-3 odanın bulunduğu odaların tek ,çift kişilik ya da üç kişilik kullanılabildiği dairelerin içerisinde ortak kullanım dahilinde banyo,WC, salon ve mutfakların yer aldığı konaklama şeklidir.

Stüdyo Konaklama:

Bu konaklama tipi tek bir odadan oluşan içerisinde banyo, WC ve mutfağın yer aldığı biraz kendi kendine kalmak isteyen ve rahatına düşkün öğrencilerin tercih edebilecekleri bir konaklama tipidir. Ücreti diğer konaklama tiplerine göre biraz daha yüksektir.

Otel Konaklama:

Bu konaklama tiplerini tercih etmeyen rahatına düşkün ve daha kısa süreli eğitim alacak öğrencilerin genelde tercih ettikleri bir konaklama türüdür. Diğer konaklama tiplerine göre ücreti biraz daha yüksek olup otel hizmeti alabilmektesiniz.

devamını göster Devamını Göster

FRANSA'DA YAŞAM ŞARTLARI

Fransa'da üniversite yurtlarında kalmak Fransa'nın her yerinde uygun fiyatlarla gerçekleştirilebilir fakat Okul ve Üniversite Bilge Merkezleri CROUS tarafından yönetilen yurtlarda konaklama için bazı kriterler mevcuttur. Kiralık bir yer tutmak isterseniz de metrekareye göre aylık kiralık ücretleri değişiklik göstermektedirler.Bunların fiyatları ortalama Paris'te metrekare başına 15 Euro dışında ise 7 Euro şeklinde değişiklik göstermektedir. Öğrenciler için özel konutlar giderek artmakta olup öğrenciler için mobilyalı, kafeteryaların olduğu, çamaşır yıkama odaları ve televizyon salonu gibi ihtiyaçlarını giderebilecekleri stüdyoları kiralayabilirler.Stüdyoların kirası Paris dışında 460-600 Euro Paris içinde ise 550-700 Euro arasında değişiklik gösterirler. Ya da bizlerin desteğiyle Fransız bir aile yanında konaklama yaparak eğitim almaya devam edebilirsiniz. Bu konaklama türü dilinizi geliştirme konusunda size çok büyük bir destek sağlayacaktır. Aile size bir oda vermektedir ve bu odanın haricinde ortak yaşam alanlarını istediğiniz gibi kullanma konusunda da hakkınız mevcuttur.

Fransa sosyal bir devlet olmasından dolayı gerekli belgelerin onlara onlara sunulması karşısında tüm öğrencilere CAF kira yardımı diye bilinen aylık yaklaşık 200 Euro ya yakın bir miktarda karşılıksız kira yardımı yapmaktadır. Başvuru koşulları doğrultusunda yapıldığında edinimi kolay bir yardım fonudur.

Öğrenci restaurantaları Fransa'da çok yaygındır. Bu restaurantlar CROUS tarafından işletilmekte olup yemekhanelerdeki yemek fiyatları çok uygundur. Öğrenci kartı olan herkes bu restaurantlardan faydalanabilir .Bu restaurantların bazıları ise haftasonu ve akşamları da hizmet vermektedir. Fransa'nın her şeridinde bir çok kafe, restaurantta sıcak yemek yeme olanağına sahipsiniz .Bunların bütçesi 10 Euro'dan başlayıp Fransız mutfağının hakim olduğu özel yerlerde de astronomik fiyatlarla karşılaşabilirsiniz.

devamını göster Devamını Göster

FRANSA'DA ÇALIŞMA HAKKI

Fransa'daki her öğrenci yüksek öğrenim kurumuna kayıt yaptırdıktan sonra sosyal güvenlik merkezinin sistemine dahil olur ve çalışma hakkı alır. Yasal haftalık çalışma süresi bir yıl için ortalama haftalık 35 saat şeklindedir. Yasalar yabancı öğrencilere yılda 964 saat çalışma hakkı tanır. Fransa'da asgari ücret SMIC tarafından belirlenmekte olup saat başı ücret 9 Euro şeklindedir.

devamını göster Devamını Göster
Fiyat Listesi Yükleniyor...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim