GüneyAfrika Dil Okulları

Hangi şehirde eğitim almak istersiniz?

CAPE TOWN DİL OKULLARI

Güney Afrika’da eğitim almak istiyorum diyen çok az kişi vardır etrafımızda. Çünkü Güney Afrika’da eğitim kelimesi bizi biraz korkutuyor olabilir. Aslında düşünülenin tam tersine, Güney Afrika’nın oldukça çağdaş yöreleri ve gelenekleri var. Ayrıca Cape Town bir turizm cennetidir ve Cape Town ’da bir sürü eğitim kurumlarının şubesi bulunmaktadır. Bu kurumların hepsi İngiltere kurumları tarafından sürekli denetlenmektedir. Bu nedenle bu eğitim kurumları oldukça kaliteli dil okullarıdır. Aşağıda Cape Town hakkında ayrıntılı bilgi vereceğim ancak eğer aklınıza takılan sorular olursa, bizimle ilgili linklerden iletişime geçebilirsiniz.

Güney Afrika’nın cennet köşesi olarak da adlandırabileceğimiz Cape Town, tarih kitaplarında hep adını duyduğumuz Ümit Burnu’nun kıyısında, muhteşem manzarası ve huzurlu atmosferiyle görenleri kendine hayran bırakan bir şehirdir. Önceden İngiliz sömürgesi olmasından doğan avantajıyla Avrupai, modern bir yapıya sahip olan şehir, turistlerin olduğu kadar öğrencilerin de ilgisini çekmekte ve son zamanlarda en çok tercih edilen eğitim merkezlerinden biri olmaktadır.

EC, International House ve LAL gibi dünyanın en ünlü dil okullarının şubelerinin bulunduğu bu huzurlu şehir, samimi halkının ve sokak sanatçılarının samimi ve sıcakkanlı yaklaşımıyla da daha da renkli bir havaya bürünmektedir. Resmi dili İngilizce olan Cape Town, ders dışında yapılacak aktivite çeşitliliğiyle olduğu kadar, ucuz yaşam koşullarıyla da öğrencilere oldukça ideal bir eğitim ortamı hazırlamaktadır.

İngilizce öğrenmenin en yeni yolu, değişik kültürlerin mükemmel bir doğada harmanlanmasıyla oluşan Cape Town’daki dil okullarıdır. Son zamanlarda turistler tarafından çok sık ziyaret edilen şehirlerden biri olan Cape Town, Afrika’nın Gökkuşağı ülkesi’ olarak adlandırılmaktadır. Şarap mahzenleri, altın madenleri, uzun kumsallar, binlerce çeşit hayvan türleri ve mükemmel manzaralarıyla Cape Town size mükemmel birçok güzellik göstermektedir.

2002 yılında şehrin merkezinde bir binaya kurulmuş olan EC Cape Town Dil Okulu, bütün restoranlara, mağazalara, internet kafelere ve daha birçok sosyal aktivite mekanlara yakın bir konumdadır.

EC Cape Town Dil Okulu kısa bir zaman içerisinde İngiltere’de bulunan ana merkezinin desteğiyle uluslararası sertifika verebilen bir dil okulu haline gelmiştir. Her hafta başı pazartesi günleri, yeni sınıflar açılır ve bu sınıflara seviyelere uygun yeni öğrencilerin yerleştirebilmesi için seviye tespit sınavları yapılmaktadır. Toplam 16 sınıfta ders verilmektedir. Bütün sınıflar tam donanımlı ve internet bağlantısı bulunmaktadır. Sınıflar maksimum 8 kişiliktir. Bunlara ek olarak binada öğrencilerin boş zamanlarını geçirmesi için kütüphane ve öğrenci kafeteryası vardır.

Güney Afrika’da İngilizce dil eğitimi almak son yıllarda popüler hale gelmiştir. Popüler hale gelmesinde Güney Afrika’nın eski bir Birleşik Krallık sömürgesi olmasının etkisi büyüktür. Hem eşsiz iklimiyle hem de İngiltere’de bulunan bir çok önemli dil okulunun şubesinin Güney Afrika’da bulunmasıyla ülke öğrencilerin gözdesi haline gelmiştir. Güney Afrika İngiltere’de bulunan kaliteli okullarda alınan eğitimi daha uygun fiyat ve hayat şartlarıyla dışarıdan gelen uluslararası öğrencilere sunmaktadır.

Güney Afrika denilince aklan en çok gelen şehir Cape Town’dur. Ayrıca Cape Town öğrencilerin en çok tercih ettiği şehir ve dil eğitiminin merkezidir. Gelen öğrenciler, Avrupa standartlarındaki İngilizce dil okullarında Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Akademik İngilizce, IELTS ve TOEFL Sınav Hazırlık İngilizcesi, İş İngilizcesi, Bire-Bir İngilizce Eğitimi, konuşmaya yönelik Pratik İngilizce gibi bir çok farklı İngilizce dil eğitim seçeneği bulunmaktadır. Öğrenciler bu dil eğitim seçeneklerinden seviye ve ihtiyaçlarına tercih edebilirler.

Güney Afrika'da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Güney Afrika öğrencilere sunduğu kaliteli İngilizce dil eğitimin yanı sıra eşsiz iklim ve doğasıyla bambaşka bir deneyim sunmaktadır. Eğitim süresi içinde Güney Afrika’yı keşfetmek sizleri bekliyor. Okul zamanları dışında ve tatillerde öğrenciler gezi aktiviteleri katılıp eşsiz bir Güney Afrika deneyimi yaşayabilir. Güney Afrika’nın bir diğer avantajı diğer İngilizce dil eğitimi alabileceğiniz ülkeler arasındaki en ekonomik olanlar biri olmasıdır.

Güney Afrika Dil Okulu Kabul ve Başvuru Şartları

Güney Afrika’da dil eğitimi almak için gerekli belgeler:

  • Okul Başvuru Belgesi
  • Okul Başvuru Ücreti
  • Eski ve Güncel Pasaport ve Eski Vizelerin Fotokopileri
  • Banka Mektubu
  • Sponsor Teminat Mektubu

Güney Afrika Dil Okulu Vizesi

Güney Afrika’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin öğrenci vizesi alması gereklidir.

Güney Afrika Dil Okulları Konaklama Alternatifleri

Güney Afrika’da eğitim alacağız süre boyunca aile yanı konaklama, öğrenci yurtları, kiralık daire ve otel gibi konaklama seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Okullarda konaklama konusunda öğrencilerine yardımcı olmakta ve en iyi tercihi yapmalarında özenli davranmaktadır.

Güney Afrika'da Yaşam Masrafları

Güney Afrika’da yaşam masrafları diğer dil eğitimi alacağız ülkelere oranla daha düşüktür. Bir öğrencinin aylık ortama harcaması 750€-800€ arasındadır.

Güney Afrika'da Sağlık Sigortası

Güney Afrika’ya eğitim için gelen öğrencilerin sağlık sigortası yaptırmaları zorunludur. Orada kaldıkları süre boyunca uzmanların tavsiye ettiği aşıların da yaptırılması önerilir.

Güney Afrika'da Ulaşım

Güney Afrika’da şehirler yüz ölçümü olarak geniştir. Bu nedenden dolayı ulaşım kimi zaman otobüslerle kimi zaman da şehirlerde bulunan minibüslerle sağlanmaktadır. Okul ve konaklamanın arasındaki mesafeye göre öğrenciler yürüyerek de ulaşabilirler.

devamını göster Devamını Göster
guneyafrika dil okulları

GÜNEY AFRİKA'DA EĞİTİM

Önceden bir sömürge olan ülkede farklı eğitim sistemleri uygulanmaktadır. Yaklaşık %80’inin okur yazar olduğu ülkede beyazlar ve siyahlar farklı eğitim sistemlerine sahiptirler.

7 ile 16 yaş arasındaki beyaz çocuklara eğitim zorunlu ve devlet okulları da parasızdır. Verilen eğitim İngilizce ve Afrikan dili olarak iki farklı ana dilde verilmektedir. Bünyesinde 21 tane üniversite bulunan Güney Afrika, 15 adet de sanat okuluna sahiptir. 7 yıl olan ilk okuldan sonra iki yılı zorunlu olan ve toplamda 5 yıl süren orta öğretim dönemi başlar. Lise bitirme sınavları oldukça önemli olan Güney Afrika’da, Türkiye’de olduğu gibi, lise sonunda yapılan sınavla öğrenciler üniversiteye yerleşmektedirler.

devamını göster Devamını Göster

EĞİTİM İÇİN NEDEN GÜNEY AFRİKA

Eskiden bir sömürge devleti olmasının verdiği sosyo-kültürel çeşitliliği, doğal güzellikleri ve modern yapısıyla dikkat çeken Güney Afrika şehirleri, eğitim almak için de son zamanlarda en çok tercih edilen bölgeler arasında yer almaktadır.

Özellikle başkentlerden biri olan Cape Town, Atlas Okyanusu ve Hint Okyanusu’nu birleştiren Ümit Burnu’nda yer alması ve bunun getirdiği doğal güzellikleriyle dikkat çeken ve gerek güvenli yapısı, gerekse samimi atmosferiyle insanların en çok tercih ettiği şehirlerden biridir. Dünyanın en iyi dil okullarının da şubelerinin yer aldığı Cape Town, özellikle dil eğitimi almak isteyen ve huzurlu bir ortam arayan insanlar için muhteşem bir atmosfer yaratmaktadır.

Renkli gece hayatı, birbirinden heyecanlı aktivite seçenekleri ve konforlu konaklama seçenekleriyle göz dolduran şehir, öğrencilerine yalnızca dil eğitimi vermekle kalmayıp, kültürel bir deneyim de yaşatmaktadır.

Doğayla insanın kaynaşma noktası olarak da nitelendirebileceğimiz Güney Afrika, diğer ülkelere nazaran çok daha uygun fiyatlara ve rahat yaşam koşullarına sahip olması ve yıl boyu hakim olan sıcak havasıyla da öğrenciler için tercih edilebilir ilk noktalardan biri olmalıdır. Birçok dil okulunun en kaliteli ve en nitelikli eğitimi verdiği bu bölge, farklı kültürleri yakından tanımak için de büyük bir fırsattır aynı zamanda.

devamını göster Devamını Göster

YAŞAM ŞARTLARIYLA GÜNEY AFRİKA

Güney Afrika, farklı etnik grupların beşik noktası olması dolayısıyla bünyesinde birçok farklı kültürü barındırmaktadır. Ülkenin %70 oranındaki nüfusunu siyahlar oluştururken %17’si beyazlardan oluşmaktadır. Geri kalan kısım ise melezler ve Asyalılar. Tipik bir doğu Avrupa ülkesine benzeyen Güney Afrika, insanların daha hoşgörülü oldukları bir atmosfere de sahiptir.

Yıl boyunca sıcak bir havanın hakim olduğu ülke, tropikal iklimi sayesinde kışları da 15 derecenin altındaki sıcaklık değerlerini görmez. Ekstrem durumlar haricinde yıl boyu hava 15 derece ile 35-40 derece arasında değişmektedir.

Güney Yarım Küre’de yer alması, ülkenin bizim ülkemizin aksine Aralık, Ocak ve Şubat aylarında yazı yaşamasını, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında ise kış aylarını yaşamasını sağlamaktadır. Bu durum en çok Kuzey Yarım Küre’den eğitim almak üzere Güney Afrika’yı seçecek öğrencilerin avantajına bir durum olmaktadır. Çünkü öğrenciler kışın eğitim görmeye gittikleri takdirde Güney Afrika’da yazı yaşamaktadırlar.

Ülkemize ve diğer birçok ülkeye göre oldukça ucuz bir yaşam maliyetine sahip olan Güney Afrika, konaklama, yeme ve içme giderleri açısından bir öğrenci için oldukça rahattır. Ülkede yabancı öğrencilerin çalışma izni bulunmamaktadır. Bunun en büyük sebebi ülke nüfusunun çoğunluğunu oluşturan siyahların, diğer ülkelerde öğrencilerin çalışmalarına izin verilen işlerin birçoğunda zaten çalışıyor olmalarıdır.

1074 adet hastaneyle sağlık konusunda da oldukça dikkatli olan Güney Afrika’da, bu hastanelerin %70’e yakını devlete ait, diğerleri ise özel kuruluşlara aittir. Yabancı öğrencilerin ve turistlerin ülkeye giderken sağlık sigortalarını yaptırmış olmaları zorunludur.

devamını göster Devamını Göster

GÜNEY AFRİKA DİL OKULLARI

Yaşam koşullarıyla olduğu kadar, bünyesindeki dil eğitimi alınabilecek okullarıyla da oldukça uygun fiyatlara sahip olan Güney Afrika, öğrencilerin uzun dönem dahi gitseler mağdur olmalarına engel olan bir ülkedir. Öğrenciler çok uygun fiyatlara çok kaliteli dil eğitimi alabilmekte ve bunun yanında farklı deneyimleri de yaşayabilmektedirler.

EC, LAL, Eurocentres, International House gibi dünyanın pek çok noktasında dil eğitiminin en iyileri olarak adlandırılan okullar, özellikle başkent Cape Town’da bulunan şubeleriyle öğrencilerine hem ucuz hem de oldukça kaliteli eğitim sunmaktadırlar.

Öğrenciler genel İngilizce eğitiminden akademik İngilizce eğitimine kadar oldukça geniş bir yelpazede eğitim alabilme olanağına sahip olmalarının yanı sıra, IELTS, TOEFL, TOEIC, Cambridge gibi önemli dil sınavları için da hazırlık eğitimi alabilmektedirler. Bütün bunlarla birlikte iş amaçlı İngilizce programlarında da oldukça başarılı olan dil okulları, öğrencilerine iş dünyasında da farklı birçok kapı açmaktadır.

devamını göster Devamını Göster

GÜNEY AFRİKA'DA KONAKLAMA

Diğer tüm ülkelerde olduğu gibi Güney Afrika’da da eğitim almaya gelen öğrenciler, farklı konaklama opsiyonlarına sahiptirler. Bu opsiyonlar öğrencilerin istekleri ve okulların desteği ile kararlaştırılmaktadır.

Aile Yanında Konaklama:

Dil okulu çeşitliliği olarak Güney Afrika’nın en zengin şehri olan Cape Town’da, okulların seçeceği ailelerle konaklayabilen öğrenciler, okula yürüme mesafesinde bulunan yerlerde konaklamakta ve yerel hayatı çok daha yakından gözlemleme şansına sahip olabilmektedirler.

Yurt Konaklaması:

Özgürlüğüne daha düşkün olan ve aile yanında konaklama seçeneğini değerlendirmek istemeyen öğrencilerin ikinci tercihi, okulların bünyesinde bulunan veya okulların anlaşmalı olduğu yurtlarda konaklamaktır. Genellikle 4 kişilik olan odalarda kalan öğrenciler, okula da en fazla 20 dakika kadar bir uzaklıkta kalmaktadırlar.

Paylaşımlı Öğrenci Evleri:

Yurtlara nazaran daha konforlu olan öğrenci evleri, bir dairenin en fazla 4 öğrenci tarafından paylaşılması yöntemi ile gerçekleşir. Ortak bir mutfak ve banyonun bulunduğu bu evler, yurtlara oranla biraz daha pahalıdır.

Otelde Konaklama:

Daha çok kısa dönem için giden öğrencilerin, iş adamlarının ve konforu seven kişilerin tercih ettiği otel konaklaması, en pahalı konaklama seçeneği olduğundan fazla tercih edilmemektedir.

devamını göster Devamını Göster

GÜNEY AFRİKA - CAPE TOWN DİL OKULLARI

devamını göster Devamını Göster

CAPE TOWN İNGİLİZCE EĞİTİMİ

devamını göster Devamını Göster
Güney Afrika Dil Okulları

Güney Afrika'ya taşınan birisi Güney Afrika toplumuna entegre olmak ister. Bunun için bir dil kursu almak, Güney Afrika yaşam tarzına geçişini kesinlikle kolaylaştırır. Güney Afrika'da dil öğrenme ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir dil kursunu kolayca bulabilirsiniz, ...

Devamını Göster
Fiyat Listesi Yükleniyor...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim