Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

Hollanda Tilburg University

image

Tilburg University

Tilburg Üniversitesi 1927 yılında 13 öğretim görevlisi 28 ekonomi öğrencisiyle enstitü olarak eğitime başlamıştır ve 1986’dan bu yana üniversite olarak eğitime devam etmektedir. 90 yıllık geçmiş ve tecrübeyle şuanda 934 öğretim görevlisi, 13.000’den fazla öğrenciye; 22 lisans 49 yüksek lisans olmak üzere toplamda 71 programda eğitim vermektedir. Öğrencilerin kampüste keyifli ve faydalı vakit geçirmesi, üniversitenin temel amaçlarından bir tanesi olması nedeniyle, Tilburg şehrinde kurulu kampüs öğrencilerin tüm yaşam, eğlence ve akademik ihtiyaçlarını karşılayabilecek niteliktedir.

Tilburg University Tercih Nedenleri

- Bazı programlar için, üniversitenin uygun gördüğü temel matematik yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler matematik kursuna katılıp seviyelerini uygun hale getirdikten sonra bölüme başlayabilirler.

- Hollanda eğitim sistemi için gerekli görülen derslerin lisansta alınmamış olması ve/ veya lisans mezuniyet GPA’sının istenilenin altında olması halinde öğrencilerin master hazırlık programlarına katılma hakları olabilir. Master hazırlık programları ihtiyaca göre 1 dönem veya 1 yıl sürebilir.

- İnsan kaynakları, pazarlama, veri bilimi, muhasebe ve hukuk alanlarında kısa ve uzun dönem sertifika programları vardır.

Tilburg University Kabul Şartları

İngilizce Yeterlilik Koşulları Seçilen programa ve bölüme göre değişiklik gösterebilir ancak minimum skorlar: IELTS: 6.0 TOEFL: 550 (Paper Based Test) / 80 (İnternet Based Test) 

Tilburg University Ücretler

Kayıt Ücreti : 50

Yıllık Lisans Ücretler: 8.500 €

Yıllık Yüksek Öğrenim Ücretleri: 11.000 € ile 16.500 € arasında değişmektedir.

Kayıt Süreci: -Okulun online kayıt formu ve Hollanda’da yüksek öğrenim öğrencisi olma talebinizi

içeren online form doldurulduktan sonra kayıt ücreti yatırılarak ilk aşama tamamlanır.

-Okuldan gelen kabul mektubundan sonra ilk yıl ücreti ödenir.

-Ödeme onayı ve kabul mektubuyla beraber vize süre

Tilburg University Bölümleri

Tilburg University Hollanda hakkında detaylı bilgileri ve bölümleri sayfamızda görebilirsiniz.

Bölüm Süre Ücret