Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

Hollanda University of Twente

University of Twente

University of Twente 1961 yılında Hollanda’nın Enschede şehrinde kurulmuştur. Üniversite, birçok sıralamada dünyanın en iyi 250 üniversitesi arasına yerleştirilmiştir. Hollanda yüksek öğreniminde iki tür üniversite bulunmaktadır; Araştırma üniversiteleri ve Uygulamalı bilimler üniversiteleri. University of Twente ilk kategoriye girer. Araştırma üniversiteleri akademiye yönelik bir eğitim sunarken uygulamalı bilimler üniversiteleri kariyer hazırlığına odaklanır. Yoğun araştırma programları ile öğrenciler yüksek lisans programına devam etmek veya akademik çalışmalar yapmak üzere yetiştirilir. Fakültelerinden kafeteryalarına kadar tüm olanakları bir arada olan kampüs, öğrencilerine hem akademik hem de kişisel olarak gelişme olanağı sağlar. Uni of Twente 2.en iyi teknik üniversite seçilmiştir.

Twente Pathway College (TPC)

Twente Pathway College lisans öncesi hazırlık programları sunmaktadır. Öğrencilerin University of Twente’nin lisans programlarında okumaları için TPC’de bir pathway programına dahil olmaları gerekmektedir. Univesity of Twente en çok hazırlık programı sunan üniversitedir. Pathway programları öğrencilerin hem yaşadıkları bölgeye hem de Hollanda eğitim sistemine alışmalarına yardımcı olur.

Tercih Sebepleri

  • Hollanda’da öğrenciler, aktif eğitim süreleri boyunca haftada 16 saat, yaz dönemi boyunca full time çalışma iznine sahiptir. Eğitimlerinin sonunda öğrencilere, 12 ay Post-study Work Visa (Eğitim sonrası çalışma vizesi) verilir. Hollanda’da 5 yıl sürekli oturumunun ardından öğrenciler pasaport başvurusunda bulunabilirler.
  • Hırslı ve başarılı öğrenci seçme politikasıyla öğrencilere kaliteli bir eğitim ortamı hazırlamaktadır.
  • %95 İngilizce konuşulmaktadır.
  • Amsterdam’a yalnızca 1.5 saat uzaklıktadır.

Kabul Şartları ve Başvuru Evrakları

Üniversitenin başlangıcı her yıl Eylül ayındadır. Öğrencilerin programa dahil olmaları için son başvuru tarihi 15 Haziran olarak belirlenmiştir. Öğrencinin kabul alması için lise diploma notunun 100 üzerinden 70 ve üzeri olması gerekir. Buna ek olarak, öğrencilerin tercih edeceği bölümlere göre lisede son yıl almış olması gereken dersler (Örn; Matematik, Fizik) bulunmaktadır. Bu derslerin notları da 80 ve üzeri olmalıdır.

  • IELTS 5.5 (Hiçbir skor 5.0 altında olmamak üzere) veya Toefl IBT denk gelen skor
  • Lise Diploması Son sene matematik almış olmak zorunludur.
  • Transkript
  • Pasaport Fotokopisi

Program Ücretleri

Hazırlık Programları: 15.290 Euro – 15.690 Euro

Lisans Programları: 9.500 Euro – 12.750 Euro

Son başvuru tarihi: 15 Haziran

Konaklama

Üniversitenin ilgili departmanı öğrencilere konaklama konusunda destek olmaktadır. Housing Birimi, hem kampüs içerisinde hem de şehir içerisinde öğrencilere en uygun konaklamayı seçmelerinde yardımcı olur. Konaklamalar her yıl Nisan ayında açılmaktadır. Yoğun talepten dolayı öğrencilerin en kalacakları yeri netleştirmeleri tavsiye edilmektedir.

Bölümler

BSc Communication Science
BSc International Business Administration
BSc Management, Society and Technology
BSc Advanced Technology
BSc Applied Mathematics
BSc Business and IT
BSc Chemical Science & Engineering
BSc Civil Engineering
BSc Electrical Engineering
BSc Industrial Design Engineering
BSc Industrial Engineering and Management
BSc Mechanical Engineering
BSc Technology ans Liberal Arts and Sciences (International Honours College)

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.