Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere Aberystwyth University

Aberystwyth University

Aberystwyth Üniversitesi, Birleşik Krallık’ ta, Galler’ de yer almaktadır ve 1872 yılında kurulmuştur. The Times ve Sunday Times Good University Guide 2018’ de Eğitim Kalitesi açısından yılın üniversiteleri arasında yer almaktadır. Birleşik Krallık’ ta öğrenci memnuniyeti konusunda ilk 10’ da yer almaktadır. WhatUni ödüllerinde lisansüstü eğitim kategorisinde altın ile birinci ve uluslararası kategoride gümüş ile ikinci sırayı almıştır. Ayrıca öğrenciler mezun olduktan sonra 6 ay içinde bir işe yerleşebilmektedir.

Aberystwyth University Tercih Nedenleri

İngilizce yeterliliği bulunmayan öğrencilere yeterli düzeye ulaşmaları için gereken İngilizce eğitimi verilebilmektedir. Ayrıca pathway programları da bulunmaktadır.

Belirli programlarda online eğitim bulunmaktadır.

Aberystwyth University Kabul Şartları

Lisans Programı Kabul koşulları: ·         Kayıt Formu ·         Niyet Mektubu ·         Eğitim geçmişi ·         İngilizce seviyenizi gösteren belge (IELTS: 6.5, TOEFL: 88) Tercih edilecek bölüme göre kabul koşulları farklılık gösterebilmektedir ve ekstra evraklar istenebilmektedir. Yüksek Lisans Programı Kabul Koşulları: ·         Kayıt Formu ·         Transkript ·         Sertifika ·         Niyet Mektubu ·         Özgeçmiş ·         İngilizce seviyenizi gösteren belge (IELTS: 6.0 – 7.5, TOEFL: 88 – 105 istenilen bölüme göre bu skorlar arasında değişiklik göstermektedir. ) Tercih edilecek bölüme göre kabul koşulları farklılık gösterebilmektedir ve ekstra evraklar istenebilmektedir.

Aberystwyth University Ücretler

Lisans programları için tercih edilecek bölümü göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Lisans başvurusu için online form doldurulmalıdır.

Yüksek Lisans, programları için tercih edilecek bölümü göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Yüksek Lisans başvurusu için online form doldurulmalıdır.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.