Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere Bath Spa University

Bath Spa University

Bath Spa Üniversitesi, 1852 kurulmuştur 2005 yılında resmi olarak üniversite konumuna getirilmiştir. Bath şehir olarak çarpıcı manzaralar, güzel parklar ve ikonik mimari ile UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan dünyadaki üç kentten biridir. Lokasyon olarak bir buçuk saatte trenle Londra’ya ulaşım sağlanmakta, Bristol, trenle yalnızca 10 dakika uzaklıktadır. Bath Spa Üniversitesi İngiltere’de 7. dünyada 187. (QS) sıradadır. Bath Spa Üniversitesinin özellikle kendini geliştirdiği bölümler; Dijital Tasarım, Yaratıcı Yazarlık, İşletme ve Yönetimidir. Bath Spa Üniversitesi, 40'tan fazla ülkeden 7,500'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. 2013 yılı Ulusal Öğrenci Anketi uygulamasında Bath Spa Üniversitesi, öğrenci memnuniyeti alanında İngiltere’nin en iyi üniversitesi seçilmiştir.

Bath Spa Üniversitesi sanata verdiği ekstra değer sebebi ile ‘’UK de hangi Üniversite Klavuzu’’nda, İngiltere'de ilk altı yaratıcı üniversite arasında gösterilmiştir.

Bath Spa University Kabul Şartları

Lisans Programı Kabul koşulları: ·         Kayıt Formu ·         Lise Diploması ·         İngilizce seviyenizi gösteren belge Tercih edilecek bölüme göre kabul koşulları farklılık gösterebilmektedir ve ekstra evraklar istenebilmektedir. Yüksek Lisans Programı Kabul Koşulları: ·         Kayıt Formu ·         Lisans Diploması (3.0 – 3.5 ortalama gerekmektedir) ·         İngilizce seviyenizi gösteren belge (IELTS: 6.0 - 6.5) Tercih edilecek bölüme göre kabul koşulları farklılık gösterebilmektedir ve ekstra evraklar istenebilmektedir.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.