Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere Birmingham City University

Birmingham City University

Birmingham City Üniversitesi (BCU) başlangıçta 1843'e kadar kökleri olan Birmingham Sanat Koleji olarak kuruldu.

1971 yılında bir politeknik üniversitesi haline getirilmiş ve 1992'de üniversite statüsü kazanmıştır. Kentin uzun süredir devam eden beş üniversiteden ikincisidir. Üniversitenin gurur ve şehre olan bağlılığının bir yansıması olarak 2007 yılında Birmingham City Üniversitesi olarak yeniden adlandırıldı.

BCU, sanat ve tasarım, iş, yapılı çevre, bilgisayar, eğitim, mühendislik, İngilizce, sağlık, hukuk, sosyal bilimler, teknoloji ve sahne sanatları alanlarında dersler veren dört fakülteye ve bir ana kampüse sahiptir.

Akademisyenlerinin birçoğu, genellikle Birleşik Krallık'taki önde gelen kriminoloji uzmanı ve Kraliyet İngiliz Mimarlar Enstitüsü'nün ilk kadın başkanı gibi hala kendi içlerinde faaliyet gösteren endüstrileriyle güçlü bağlar kurmaktadır.Bunların yarısı etnik azınlıklardan olan Batı Midlands’ta olmak üzere 25.000 lisans ve yüksek lisans öğrencisi vardır. Avrupa'da, Karadeniz Araştırmaları lisans diploması veren, Afrika kökenli insanların tarihini, sosyal hareketlerini ve katkısını inceleyen ilk üniversite oldu.

Kayda değer mezunlar arasında şarkıcı Laura Mvula, komedyen Frank Skinner, yazar Jim Crace ve Morrisons süpermarketleri Andrew Higginson başkanı yer alıyor.

Birmingham City University Tercih Nedenleri

- Uluslararası Öğrenci Ofisi yeni kabul edilen tüm uluslararası öğrenciler için ilk duraktır. Personeller farklı kültür ve eğitim sistemlerinden gelen öğrencilerin ihtiyaçlarına duyarlıdır.

- Öğrencilerin, okul kampüsünde işe başvurma şansı olduğu gibi, dışarıdaki işlere başvurma konusunda destek alma şansları da vardır.

- İngilizce yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler için İngilizce kursu alma şansı vardır.

- Üniversiteye geçiş için danışma ve destek birimi vardır.

Birmingham City University Kabul Şartları

Sertifika ve Mesleki Diploma Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:   6.0 TOEFL:  550 (Paper Based Test) /  80 (İnternet Based Test) Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   560 (Paper Based Test) / 84 (İnternet Based Test) Yüksek Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   580 (Paper Based Test) / 88 (İnternet Based Test)

Birmingham City University Ücretler

Sertifika, mesleki diploma ve lisans ücretleri bölüme ve alınan kredilere göre değişiklik göstermektedir.

Kay ı t S ü reci: -Online form doldurulduktan sonra kayıt ücreti 100£ yatırılarak ilk aşama tamamlanır.

-Okuldan gelen kabul mektubundan sonra ilk yarıyıl ücreti ödenir.

-Ödeme onayı ve kabul mektubuyla beraber vize süreci başlatılır.

-Vize çıktıktan sonra kayıt kesinleştirilir.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.