Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere Bournemouth University

Bournemouth University

Bournemouth Üniversitesi (BU), İngiltere'nin güney kıyısında, Dorset'te, Bournemouth sahil kasabasında yer almaktadır.Kökleri, 1992'de Bournemouth Üniversitesi olan Bournemouth Belediye Koleji'nin kurulmasıyla 20. yüzyılın başlarına kadar uzanabilir.Bugün, kurum 150'den fazla lisans derecesi ve 100'ün üzerinde yüksek lisans ve doktora derecesi sunmaktadır.

İki kampüse ev sahipliği yapmaktadır; Talbot Kampüsü ve Lansdowne Kampüsü.

Bournemouth'un kalabalık şehir merkezine kısa bir yürüyüş mesafesinde olduğu gibi, İngiltere'nin en iyi plajlarından bazılarına, New Forest Ulusal Parkı'na ve Avrupa'nın en büyük doğal limanı olan Poole Limanı'na, yakın mesafede bulunmaktadır.

Üniversite akademik mükemmeliyete ve mezun istihdamına odaklanan güçlü bir mesleki oryantasyon talep etmektedir.

Medya dersleri ile özellikle ünlüdür ve BU, İngiltere'deki Medya Uygulamalarındaki tek Mükemmeliyet Merkezi olarak kabul edilmektedir. Eski öğrencileri, Hollywood'da, Yerçekimi, Yıldız Savaşları, Gladyatör ve Yüzüklerin Efendisi gibi filmlerde sayısız ödüllü yapımlarda çalışmaya başladı.

Diğer uzmanlık alanları arasında, adli arkeoloji ve olay yeri bilimi yer alıyor. Bunların bir kısmı, şu anda Irak'taki, Bosna ve Ruanda'da soykırımla ilgili araştırmalarda bulunuyor.Uluslararası öğrenciler toplamda 1.500 civarındadır ve 130 ülkeden gelmektedir.

Birleşik Krallık ve dünyadaki 100'den fazla akademik ortakla, öğrenciler farklı kültürleri deneyimlemek ve yaşam becerileri kazanmak için yurtdışında eğitim görmeye veya gönüllü olmaya teşvik edilmektedir.

Bournemouth University Tercih Nedenleri

- Uluslararası Öğrenci Ofisi yeni kabul edilen tüm uluslararası öğrenciler için ilk duraktır. Personeller farklı kültür ve eğitim sistemlerinden gelen öğrencilerin ihtiyaçlarına duyarlıdır.

- Öğrencilerin, okul kampüsünde işe başvurma şansı olduğu gibi, dışarıdaki işlere başvurma konusunda destek alma şansları da vardır.

- İngilizce yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler için İngilizce kursu alma şansı vardır.

- Üniversiteye geçiş için danışma ve destek birimi vardır.

Bournemouth University Kabul Şartları

Sertifika ve Mesleki Diploma Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:   6.0 TOEFL:  550 (Paper Based Test) /  80 (İnternet Based Test) Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   560 (Paper Based Test) / 84 (İnternet Based Test) Yüksek Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   580 (Paper Based Test) / 88 (İnternet Based Test)

Bournemouth University Ücretler

Sertifika, mesleki diploma ve lisans ücretleri bölüme ve alınan kredilere göre değişiklik göstermektedir.

Kay ı t S ü reci: -Online form doldurulduktan sonra kayıt ücreti 100£ yatırılarak ilk aşama tamamlanır.

-Okuldan gelen kabul mektubundan sonra ilk yarıyıl ücreti ödenir.

-Ödeme onayı ve kabul mektubuyla beraber vize süreci başlatılır.

-Vize çıktıktan sonra kayıt kesinleştirilir.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.