Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere Durham University

Durham University

Durham Üniversitesi Koleji 1832'de Kral William IV tarafından 1837'de Kraliyet Şartı verilmeden önce kurulmuştur.

Birleşik Krallık menşeli olmayanların % 30'undan fazlası olan 3.000'in üzerinde personel sayısına sahip bir Russell Grubu kuruluşudur. Uluslararası yaklaşımının simgesi olan üniversite, dünya çapında 156 ülkeden 4,500'ün üzerinde uluslararası öğrenciyi ağırlıyor.

Durham Üniversitesi, her seviyeden yaklaşık 17.500 öğrenciyi kendine çekiyor. Öğrenci organının yaklaşık yüzde 21'i Birleşik Krallık dışıdır ve personel ve öğrenciler bir araya getirildiğinde, yaklaşık 150 ülke ve millet temsil edilmektedir.

Üniversite üç fakülteden oluşur: sanat ve beşeri bilimler, bilim ve sosyal bilimler ve sağlık. 200'den fazla lisans ve 130 yüksek lisans dersi ve araştırma programları sunmak için bir araya gelen 25 bölüm ve okulları ile 16 kolejden oluşmaktadır.

Durham Üniversitesi mülkü, iki kampüse yayılmış ve 227 hektarlık bir araziye yayılmıştır. Mülkiyet, UNESCO dünya mirası alanının (Durham'ın tarihi ve mimari öneminin bilinciyle) bir kısmına ev sahipliği yapmaktadır ve birkaç listelenen binadan oluşmaktadır.

Ana kampüs, 16 kolejden 14'ünün ve akademik okulların çoğunun bulunduğu Durham şehridir. Kraliçe'nin kampüsü, 1992 yılında kurulmuş olan ve Tees nehri üzerinde yer alan Durham'a yaklaşık 30 mil mesafedeki Stockton-on-Tees kasabasında yer almaktadır.

Spor, öğrencilerin çoğunun düzenli olarak bir veya daha fazla spor dalına katıldığı Durham'daki öğrenci yaşamının önemli bir yönüdür.

Durham Üniversitesi mezunlar topluluğu Dunelm olarak bilinir ve Eden Projesi, Tim Smit ve gazeteci Sir Harold Evans'ın kurucusu olan İngiltere kriket oyuncusu Andrew Strauss'u içerir.

Durham University Tercih Nedenleri

- Uluslararası Öğrenci Ofisi yeni kabul edilen tüm uluslararası öğrenciler için ilk duraktır. Personeller farklı kültür ve eğitim sistemlerinden gelen öğrencilerin ihtiyaçlarına duyarlıdır.

- Öğrencilerin, okul kampüsünde işe başvurma şansı olduğu gibi, dışarıdaki işlere başvurma konusunda destek alma şansları da vardır.

- İngilizce yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler için İngilizce kursu alma şansı vardır.

- Üniversiteye geçiş için danışma ve destek birimi vardır.

Durham University Kabul Şartları

Sertifika ve Mesleki Diploma Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:   6.0 TOEFL:  550 (Paper Based Test) /  80 (İnternet Based Test) Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   560 (Paper Based Test) / 84 (İnternet Based Test) Yüksek Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   580 (Paper Based Test) / 88 (İnternet Based Test)

Durham University Ücretler

Sertifika, mesleki diploma ve lisans ücretleri bölüme ve alınan kredilere göre değişiklik göstermektedir.

Kay ı t S ü reci: -Online form doldurulduktan sonra kayıt ücreti 100£ yatırılarak ilk aşama tamamlanır.

-Okuldan gelen kabul mektubundan sonra ilk yarıyıl ücreti ödenir.

-Ödeme onayı ve kabul mektubuyla beraber vize süreci başlatılır.

-Vize çıktıktan sonra kayıt kesinleştirilir.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.