Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere Hult International Business School Üniversitesi

Hult International Business School

Hult International Business School, öğrencilerine rotasyon yapabilecekleri Londra, Boston, San Francisco, Dubai, Shanghai ve Ashridge olmak üzere 6 farklı kampüs olanağı sunan, 120’nin üzerinde değişik milletten öğrenciyi bünyesinde barındıran global neslin işletme fakültesidir.

Sahip olduğu 3 akreditasyon (AACSB, AMBA, EQUIS) ile dünyadaki ilk 100 Business School listesinde yer alan, iş ve ekonomi dünyası konusunda tutkulu ve fark yaratmak isteyen öğrencilere hitap eden bir fakülte olup ilk günden itibaren pratiğe dayalı eğitim sistemi ile öğrencileri Amazon, Google, Unilever, Audi gibi firmalarla birlikte projeler yürütüp dünya devi firmalarda çalışma fırsatına sahip olmaktadırlar.

Hult International Business School Tercih Nedenleri

Hult neler sunuyor?
  • 6 farklı kampüste eğitim alma imkanı: Ana kampüsler: Londra, Boston, San Francisco, Yaz kampüsleri: Dubai, Shanghai ve Ashridge
  • %100 uluslararası öğrenci yapısı
  • 5 major: Management, Marketing, Entrepreneurship, Accounting, Finance (Üniversitenin son iki senesinde bu bölümlerden bir veya ikisini seçebiliyorlar)
  • Pratiğe dayalı eğitim sistemi ile öğrencilerin geçen yıllarda birlikte proje yürüttükleri firmalar: Unilever, Amazon, Spotify, McLaren, Ferrari, Audi, Loreal
  • Hızlandırılmış program: Lisans + Yüksek Lisans (4 yılda)
  • Graduate Diploma in Computer Science ve Graduate Diploma in Design programları (mezuniyet sonrası yarım dönem daha okuyarak diplomalarına sahip olabiliyorlar)
  • İşe yerleştirme oranı: Mezunlarımızın %96 ’sı 6 ay içinde kariyerlerine devam etmektedirler
  • 2018’de en çok mezunumuzun işe girdiği ilk 3 Firma: Tesla, PriceWaterhouseCoopers (pwc) ve HSBC

Hult International Business School Kabul Şartları

şlkBaşlangıç tarihlerimiz:  Oryantasyon  & kayıt haftası                  3-6 Eylül 2019 Sonbahar başlangıç                                  9 Eylül 2019 Geç başvuru                                               (Ekim sonu) Özellikle geç karar verecek öğrenciler için Ekim sonu başlangıcımız da mevcuttur. İlkbahar başlangıç                            20 January 2020     Hult Amerikan eğitimini benimsemiş olup Londra kampüste de kredili sistem uygulanmaktadır.  

Hult International Business School Ücretler

Hult’ın İngiliz üniversitelerinden farkı:

-Türk lise diplomasıyla mezun olan öğrencilerin normal eğitim süresi 4 yıl - 120 krediden oluşmaktadır.

-Foundation programı yoktur, öğrenciler direkt 1.sınıftan başlamaktadır.

-IB/AP/A Level/Mattura/Fransız Bakaloryası/Abitur gibi uluslararası diploma ile mezun olan öğrenciler lisede aldıkları kredileri transfer ederek standard akademik dönem eğitim süresi 3 yıl olmaktadır.

-Her iki programla da başlayan öğrenciler yazın Summer 1 ve Summer 2 dönemlerinde toplam 12 krediye kadar kredi alabildikleri için eğitim sürelerini kısaltabilmektedirler.

-İngiliz üniversitelerin aksine, öğrenciler 1 dersten kaldıklarında tamamen yıldan kalmış olmuyorlar, dersin kredisini alamamış oluyorlar.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.