Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere Kingston University

Kingston University

Kingston Üniversitesi Güney Batı Londra'da bulunan bir kamu araştırma üniversitesidir.Üniversite ilk olarak 1899 yılında Kingston Teknik Enstitüsü olarak açıldı, terzilik, kil modelleme ve elektrik kablolama gibi öğrencilerine geniş bir yelpazede dersler verdi.1970 yılına kadar enstitü, Kingston Polytechnic oldu ve 34 önde gelen kurslara ev sahipliği yaptı. İlk kurulduğundan yaklaşık 100 yıl sonra Kingston Polytechnic, bugün ki Kingston Üniversitesine dönüştü.

Londra ve Surrey sınırları arasında tarihi bir nehir kasabasında yer alan üniversite, mağazalar, barlar ve restoranlar ile çevrilidir. Kingston upon Thames'de ayrıca kırlara ve şehre kolay erişim imkanı mevcuttur: Richmond Park ve Hampton Court Sarayı'na yakındır. Central London sadece 25 dakikalık bir tren yolculuğu mesafesindedir.

2.500'ün üzerinde personel ve yıllık 203 milyon sterlinlik bir bütçeye sahip olan üniversite, her yıl yerel ekonomiye 500 milyon sterlin ekleyerek şehrin en büyük işverenlerinden biridir. Dahası, araştırmacıları ve akademisyenleri, yerel organizasyonlara, toplumun desteğiyle özel yeteneklerini kullanarak yardımcı olurlar.Üniversite ayrıca bir dizi halka açık konferans, sergi ve performans sunmakta, spor ve sağlık tesislerini yerel sakinlere ve işyerlerine açmaktadır.

Topluluğa katkıda bulunmanın yanı sıra, Kingston Üniversitesi sürdürülebilir kalkınmasıyla gurur duyuyor ve Halk ve Gezegenin Yeşil Lig Tablosunun zirvesine yakın bir yerde bulunuyor. Ayrıca, geri dönüşüm gibi çevresel projeler hakkında yerel toplulukla işbirliği yapmaktadır.

Kingston beş fakülte ve dört kampüse ev sahipliği yapıyor: Penrhyn Road (öğrenci aktivitesinin merkezi), Kingston Hill (peyzajlı bahçelerde), Knights Park (nehir kenarındaki bir eve ev sahipliği yapıyor) ve Roehampton Vale (modern ve Richmond Park'a yakın mesafede) ). Bu kampüslerin tümü üniversitenin ücretsiz site içi otobüs servisi ile bağlantılıdır.

Kingston üniversitesinin eski öğrencileri arasında İngiliz aktör Ben Barnes ve ünlü aksesuarlar ve çanta tasarımcısı Sophie Hulme yer alıyor.

Kingston University Tercih Nedenleri

- Uluslararası Öğrenci Ofisi yeni kabul edilen tüm uluslararası öğrenciler için ilk duraktır. Personeller farklı kültür ve eğitim sistemlerinden gelen öğrencilerin ihtiyaçlarına duyarlıdır.

- Öğrencilerin, okul kampüsünde işe başvurma şansı olduğu gibi, dışarıdaki işlere başvurma konusunda destek alma şansları da vardır.

- İngilizce yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler için İngilizce kursu alma şansı vardır.

- Üniversiteye geçiş için danışma ve destek birimi vardır.

Kingston University Kabul Şartları

Sertifika ve Mesleki Diploma Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:   6.0 TOEFL:  550 (Paper Based Test) /  80 (İnternet Based Test) Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   560 (Paper Based Test) / 84 (İnternet Based Test) Yüksek Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   580 (Paper Based Test) / 88 (İnternet Based Test)

Kingston University Ücretler

Sertifika, mesleki diploma ve lisans ücretleri bölüme ve alınan kredilere göre değişiklik göstermektedir.

Kay ı t S ü reci: -Online form doldurulduktan sonra kayıt ücreti 100£ yatırılarak ilk aşama tamamlanır.

-Okuldan gelen kabul mektubundan sonra ilk yarıyıl ücreti ödenir.

-Ödeme onayı ve kabul mektubuyla beraber vize süreci başlatılır.

-Vize çıktıktan sonra kayıt kesinleştirilir.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.