Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere Lancaster University

Lancaster University

Lancaster University, İngiltere'nin Lancaster şehrinde bulunan bir üniversitedir ve N8 Araştırma Ortaklığının bir üyesidir: Kuzey İngiltere'deki en yoğun araştırma enstitülerinden sekiz tanesi.

Üniversite, 1947'ye kadar, Lancaster'daki bir kamu toplantısının ardından şehirdeki ilk öğrencilerinin kabul edilmesiyle kurulmuştur. Orijinal meskeni şehrin ortasında St Leonard Kapısı'ndaydı. Bugün, kampüs, şehir merkezinden üç mil uzakta, 360 dönümlük bir park alanı sitesi kaplar.

Lancaster, Birleşik Krallık'taki bir üniversiteye sahip olmak için sadece birkaç üniversiteden biridir. Genelde dokuz yüksekokul, lisans öğrencileri için sekiz ve bir de lisansüstü öğrencisidir.

Kampüste bankalar, dükkanlar, kafeler, restoranlar, barlar, okul öncesi bir merkez ve sağlık hizmetleri bulunan küçük bir kasaba var.

Öğrenciler, Japon ve Çin sanatını, eski eserleri ve Miró ve Ernst dahil olmak üzere 20. yüzyıl İngiliz ve Avrupalı ​​sanatçıların eserlerini içeren uluslararası bir sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır.Üniversite dağlara ve denize yakın konumdadır. Göller Bölgesi Milli Parkı ve Bowland Ormanı, olağanüstü doğal güzellikteki bölgelere yakındır.Lancaster'ın dünya çapında güçlü bir ünü var. Yüksek öğrenim kurumlarıyla olan uluslararası ortaklıkları arasında Kuala Lumpur'daki Sunway Üniversitesi Koleji, Malezya'daki GD Goenka Dünya Enstitüsü, Pakistan'daki COMSATS ve Brezilya merkezli Lavras Federal Üniversitesi bulunmaktadır.Lancaster, öğrenciler için sürekli olarak en iyi üniversitelerden biri seçildi ve öğrenci salonları da sıklıkla ödül kazandı.

Lancaster University Tercih Nedenleri

- Uluslararası Öğrenci Ofisi yeni kabul edilen tüm uluslararası öğrenciler için ilk duraktır. Personeller farklı kültür ve eğitim sistemlerinden gelen öğrencilerin ihtiyaçlarına duyarlıdır.

- Öğrencilerin, okul kampüsünde işe başvurma şansı olduğu gibi, dışarıdaki işlere başvurma konusunda destek alma şansları da vardır.

- İngilizce yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler için İngilizce kursu alma şansı vardır.

- Üniversiteye geçiş için danışma ve destek birimi vardır.

Lancaster University Kabul Şartları

Sertifika ve Mesleki Diploma Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:   6.0 TOEFL:  550 (Paper Based Test) /  80 (İnternet Based Test) Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   560 (Paper Based Test) / 84 (İnternet Based Test) Yüksek Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   580 (Paper Based Test) / 88 (İnternet Based Test)

Lancaster University Ücretler

Sertifika, mesleki diploma ve lisans ücretleri bölüme ve alınan kredilere göre değişiklik göstermektedir.

Kay ı t S ü reci: -Online form doldurulduktan sonra kayıt ücreti 100£ yatırılarak ilk aşama tamamlanır.

-Okuldan gelen kabul mektubundan sonra ilk yarıyıl ücreti ödenir.

-Ödeme onayı ve kabul mektubuyla beraber vize süreci başlatılır.

-Vize çıktıktan sonra kayıt kesinleştirilir.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.