Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere London South Bank University

London South Bank University

Ana kampüs Londra’nın en merkezi noktasında, eğlence merkezlerine ve turistik mekanlara yürüyüş mesafesindedir. Toplu ulaşım olarak zone 1 ve zone 2 hatlarının kullanıldığı bölgede bulunması öğrencilere büyük kolaylık sağlamaktadır. Şehrin en meşhur restoranlarına, müzelerine, tiyatro ve şehrin en iyi bilinen galerilerine birkaç dakika uzaklıktadır. Hem tam zamanlı hem de yarı zamanlı birçok öğrencisi olan üniversitenin şehrin merkezinde olması büyük avantaj sağlamaktadır.

Londra Dünya’nın en önde gelen kültürel şehirleri arasında bulunmaktadır. 2012 yılında 3. kez Olimpiyatlara ev sahipliği yapmıştır.

Okulun ana kampusu, en meşhur sanat merkezi olan South Bank bölgesine, ana duraklar olan London Waterloo ve London Bridge’e yürüme mesafesindedir. Ayrıca okula çok yakın yine yürüme mesafesinde konaklama imkanları da bulunmaktadır.

London Southbank University 125 senedir, 130 ülkenin üzerinde, yaklaşık her sene 2.000 öğrenciye eğitim vermektedir.

Okulda öğrencilere güvenli ve konforlu bir konaklama sağlanabilen, 4 binadan oluşan yurt imkanı bulunmaktadır. Yurtlarda ücretsiz internet hizmeti sunulmaktadır. Özellikle ilk sene öğrencilerine yer bulma garantisi verilmektedir.

London South Bank University Kabul Şartları

Lisans Programı Kabul koşulları:   Devlet Lise Diplomasi (%65 ve üzeri) ·         Devlet Lise Diplomasi (65% altında olanlar için) üzerine 1 sene tanınmış bir İngiltere programından foundation programı tamamlamış olmak ·         1 yıl Türkiye’de başarılı olarak üniversitede okumuş olmak ·         Uluslararası Baccalaureat Diploması   Yüksek Lisans Kabul Koşulları: ·         Lisans Diplomasi (GPA 2.6/4) ·         Mühendis Diplomasi   İngilizce Şartları: ·         Lisan Eğitim için aranan İngilizce şartları: IELTS UKVI SELT Overall socre 6,5 ·         Yüksek Lisans için aranan İngilizce şartları: IELTS UKVI SELT Overall socre 6,5

London South Bank University Ücretler

· Lisans: 13,000 GBP +

· Yüksek Lisans: 14.000 GBP

Ücretler programlara göre az da olsa değişiklik göstermektedir.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.