Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere Northumbria University

Northumbria University

1969 yılında inşa edilen ve eskiden Newcastle Polytechnic olarak bilinen Northumbria Üniversitesi ,İngiltere'nin en hareketli şehirlerinden biri olan Newcastle'da bulunmaktadır.1992 yılında Northumbria Üniversitesi oldu ve bugün 20 okul ve bölüm ve yaklaşık 135 ülkeden yaklaşık 35.000 öğrenciye ev sahipliği yapıyor.

Uluslararası olarak, İngiltere dışındaki öğrencilere öğrenim sağlamak için dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerle ortaklık düzenlemeleri vardır. Bunlar arasında Jakarta, Endonezya'daki Northumbria-BINUS Tasarım Okulu bulunmaktadır. Northumbria ayrıca Singapur'da dereceler vermek için Kaplan ile birlikte çalışır.

Üniversitenin İngiltere üssü üç kampüsten oluşmaktadır. Bunlardan en önemlisi Newcastle'ın merkezinde ve son zamanlarda 200 milyon sterlinlik bir yatırım yapıldı. Üniversite kütüphanelerinin çoğunun yanı sıra ana kütüphane, galeri, yüksek teknolojili laboratuvarlar ve ana öğrenci birliği, barlar ve müzik mekanları ile tamamlanmıştır.

Northumbria, kısa bir süre önce 3.000 kişiye hitap eden yüzme havuzu, sürat pisti, squash kortları ve çok amaçlı spor salonları sunan yeni multi-million pound Sport Center'ı tanıttı.

Coach Lane kampüsünde ayrıca fitness süiti, kapalı kortlar ve tüm hava koşullarına açık hava sahaları ile donatılmış kendi spor tesisleri bulunmaktadır. Ayrıca kendi kütüphanesine ve modern eğitim tesislerine ev sahipliği yapmaktadır.

Üçüncü kampüs Londra'da, Liverpool'daki City of City'nin yakınında yer almaktadır ve iş, bilgisayar, siber çalışmalar, proje yönetimi ve teknoloji alanlarında tam zamanlı ve yarı zamanlı programlar sunmaktadır.

Üniversite Kütüphanesi, İngiltere'deki en yüksek seviyedeki öğrenci memnuniyeti düzeyine ulaşmakta ve 2010 yılından bu yana Müşteri Hizmetleri Mükemmelliği için Kabine Ofisi akreditasyonunu gerçekleştirmektedir. 550.000'den fazla basılı kitap, 822.000 e-kitap ve 108.000 adet basılı ve elektronik dergiye erişim sağlamaktadır. Öğrenciler için IT desteği yıl boyunca gündüz ve gece mevcuttur.

Dünya çapında yüksek öğrenim kurumlarıyla çalışmanın yanı sıra Northumbria, Nike, BBC ve NHS gibi büyük işverenlerle bağlantılara sahiptir. Üniversite programlarının çoğu, önde gelen işverenler ve meslek kuruluşları tarafından desteklenir veya akredite edilir.

Northumbria University Tercih Nedenleri

- Uluslararası Öğrenci Ofisi yeni kabul edilen tüm uluslararası öğrenciler için ilk duraktır. Personeller farklı kültür ve eğitim sistemlerinden gelen öğrencilerin ihtiyaçlarına duyarlıdır.

- Öğrencilerin, okul kampüsünde işe başvurma şansı olduğu gibi, dışarıdaki işlere başvurma konusunda destek alma şansları da vardır.

- İngilizce yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler için İngilizce kursu alma şansı vardır.

- Üniversiteye geçiş için danışma ve destek birimi vardır.

Northumbria University Kabul Şartları

Sertifika ve Mesleki Diploma Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:   6.0 TOEFL:  550 (Paper Based Test) /  80 (İnternet Based Test) Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   560 (Paper Based Test) / 84 (İnternet Based Test) Yüksek Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   580 (Paper Based Test) / 88 (İnternet Based Test)

Northumbria University Ücretler

Sertifika, mesleki diploma ve lisans ücretleri bölüme ve alınan kredilere göre değişiklik göstermektedir.

Kay ı t S ü reci: -Online form doldurulduktan sonra kayıt ücreti 100£ yatırılarak ilk aşama tamamlanır.

-Okuldan gelen kabul mektubundan sonra ilk yarıyıl ücreti ödenir.

-Ödeme onayı ve kabul mektubuyla beraber vize süreci başlatılır.

-Vize çıktıktan sonra kayıt kesinleştirilir.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.