Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere Plymouth University

Plymouth University

Plymouth Üniversitesi, 2016 yılında en iyi 30 üniversiteden biri olan ve 2016 Whatuni Öğrenci Seçme Ödülleri'nde yer alan modern, dinamik bir üniversitedir. 100'den fazla ülkede 100.000'den fazla mezun ile, Plymouth Üniversitesi, İngiltere'nin en büyük ve en önde gelen kurumlarından biridir ve Birleşik Krallık'taki en modern üniversiteler arasında sürekli olarak derecelendirilmiştir.

İngiltere de Okyanus Şehri’nde yer alan Plymouth, İngiltere’nin güzel güneybatısındaki sahilde yer almaktadır. Plymouth, kırsal cazibe ve modern şehir yaşamının bir kombinasyonunu sahiptir.

Üniversite, şehrin kalbinde, kapısının önünde mağazalar, tesisler ve turistik mekanlarla hizmet vermektedir. Plymouth yaya dostu bir şehirdir ve öğrenciler ayrıca doğal Barbican limanına ve denizden bakan ve komşu Cornwall manzarasına sahip olan nefes alan Hoe'ye yakın bir konumdadır.

Girişimcilik ve pratik, araştırmaların üçte ikisinden fazlası “Dünya lideri” veya en son Araştırma Mükemmelliği Çerçevesinde “uluslararası kalite” olarak derecelendirilmiştir, Plymouth Üniversitesi ayrıca öğrencilerin gerçek beceriler ve iş tecrübeleri ile ayrılmalarını sağlar; İş bazındaki yerleşimlerden yılda 4500'ün üzerinde öğrenci yararlanmaktadır.

Fakülteler;

Fen ve Mühendislik Fakültesi

Sağlık ve İnsan Bilimleri Fakültesi

Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi

İşletme Fakültesi

Plymouth Üniversitesi Yarımada Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi (PU PSMD)

Plymouth Üniversitesi, beş akademik fakülteye ev sahipliği yapar ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli dinamik lisans kurslarına sahiptir. Plymouth University'nin sunduğu derslerin ve uygulama yolculuğunun Plymouth.ac.uk/apply adresini ziyaret ederek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Plymouth University Tercih Nedenleri

- Uluslararası Öğrenci Ofisi yeni kabul edilen tüm uluslararası öğrenciler için ilk duraktır. Personeller farklı kültür ve eğitim sistemlerinden gelen öğrencilerin ihtiyaçlarına duyarlıdır.

- Öğrencilerin, okul kampüsünde işe başvurma şansı olduğu gibi, dışarıdaki işlere başvurma konusunda destek alma şansları da vardır.

- İngilizce yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler için İngilizce kursu alma şansı vardır.

- Üniversiteye geçiş için danışma ve destek birimi vardır.

Plymouth University Kabul Şartları

Sertifika ve Mesleki Diploma Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:   6.0 TOEFL:  550 (Paper Based Test) /  80 (İnternet Based Test) Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   560 (Paper Based Test) / 84 (İnternet Based Test) Yüksek Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   580 (Paper Based Test) / 88 (İnternet Based Test)

Plymouth University Ücretler

Sertifika, mesleki diploma ve lisans ücretleri bölüme ve alınan kredilere göre değişiklik göstermektedir.

Kay ı t S ü reci: -Online form doldurulduktan sonra kayıt ücreti 100£ yatırılarak ilk aşama tamamlanır.

-Okuldan gelen kabul mektubundan sonra ilk yarıyıl ücreti ödenir.

-Ödeme onayı ve kabul mektubuyla beraber vize süreci başlatılır.

-Vize çıktıktan sonra kayıt kesinleştirilir.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.