Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere Southampton Solent University

Southampton Solent University

Southampton Solent University ; İngiltere’nin güney kıyısında dünyaca ünlü liman şehri Southampton'da konumlanmış 20.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapar. Ana kampüs canlı şehir merkezinde konumuyla övünür East Park Terrace üzerindedir ve Londra’ya 1 saat uzaklıkta yer alanır. Warsash kampüsü harika bir manzaraya sahiptir fakat sessizdir. Öğrencilerin okul kampüsünden memnun olmaları için 2008-2018 yılları arasında kampüse 70 milyon GBP yatırım yapılmıştır.

Önceleri Southampton Institute olarak bilinen Southampton Solent University, üniversite statüsünü 2005 yılında kazanmıştır. 2008’de en yüksek hoşgörü/güven ratingini almıştır. Yine bu yıllarda müfettişler tarafından güvenilir, uygun fiyatlı ve uygun eğitimli olarak değerlendirilmiştir. 2013 yılında eğitim ve öğretim alanında, İngiliz Standartları Enstitüsü'nden (BSI Group) Kalite Güvencesi ödülünü almıştır. Eski dünya şampiyonu Team Solent (yatçılık takımı), 8 yılda 6 kez başarı göstererek BUSA National Yachting Champions 2008 tacını giymiştir. Yeniliklere ve ilerlemeye çok açık bir üniversitedir.

Southampton Solent University tasarım, coğrafya, güzel sanatlar, film, medya, hukuk ve geniş çaptaki işletme bölümlerinde uygulamalı araştırma merkezidir. Özellikle denizcilik programlarıyla öne çıkan Solent "The Faculty of Technology" uluslararası denizcilik sektöründe bir üne sahiptir. Ayrıca kaptanlık eğitimlerinin ve sertifika eğitimlerinin verildiği “Warsash Maritime Academy"de Solent'in öne çıkan akademik kurumları arasındadır.

Üniversitede öğrencilere bütün olanakları sunulmuştur. Kütüphane, yemekhane, ücretsiz internet erişimi, su sporları kursu, futbol sahası, 2011 yılında açılan 5 katlı spor tesisi.

Üniversite, öğrenciler için 6 ana merkeze sahiptir.

Chantry, Deanery, Emily Davies, Hamwic,Kimber (incorporating the David Moxon Annexe),Lucia Foster Welch

Okul üniversite hazırlık ihtiyacı duyan öğrencileri için Foundation Year programı sunmaktadır.

Southampton Solent University Kabul Şartları

Lisans Programı Kabul koşulları: IELTS: 6,0, GPA: 2,2 Lise diploması Yüksek Lisans Kabul Koşulları IELTS: 6,5, GPA: 2,5 Lisans diploması Konaklama Üniversiteye yürüme mesafesinde ve şehir merkezinde yurt konaklama seçeneği sunmaktadır.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.