Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere University of Bath

University of Bath

1966 yılında kurulan Bath Üniversitesi, İngiltere'nin güney batısında, Birleşik Krallık'ın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilir.Gürcü mimarisi ve yeşil alanlarıyla ünlü olan Bath, 1987 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer aldı ve yazarın hayatını kutlayan Jane Austen müzesi de dahil olmak üzere, çok sayıda tarihi mekan, tiyatro ve müzeye ev sahipliği yapıyor.

Üniversite dört fakülte boyunca düzenlenmiştir: mühendislik ve tasarım, beşeri bilimler ve sosyal bilimler, yönetim ve bilim. Araştırma tesisleri için özel bir önem kazanmıştır ve 2014 yılında Research Excellence Framework, Bath'ın araştırma faaliyetlerinin% 87'sini “dünya lideri / uluslararası alanda mükemmel” olarak derecelendirmiştir.2012 yılında, üniversite, 10 milyon sterlinlik yeni bir sanat merkezi de dahil olmak üzere, öğretmenlik alanını ve öğrenci konaklama alanını geliştirmek ve genişletmek için üç yıllık bir kampüs geliştirme projesi başlattı.

Spor, Bath deneyiminin merkezinde yer alır: üniversite, İngiltere'deki en iyi spor tesisleri arasındadır. Londra 2012 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarında, Bath çeşitli uluslararası takımlara ev sahipliği yaptı ve üniversitede eğitim gören birkaç Olimpiyat madalya kazananını iddia etti.

Bath'a 15.000'den fazla öğrenci kayıtlı olup, bunların dörtte birinden fazlası İngiltere dışından geliyor ve 100 milletten oluşuyor.

Mezunlar için istihdam oranları ortalamanın üstünde, üniversite dereceleri her derece kursunda sunulan işe yerleştirme özelliklerine ve işverenlerin değer verdiği pratik, “gerçek hayat” becerilerine vurgu yapıyor.

Bath, Rolls Royce, L'Oréal, Dünya Bankası, Nike, Airbus ve Ford gibi çok çeşitli ticari kuruluşlarla aktif ortaklıklara sahiptir.

University of Bath Tercih Nedenleri

- Uluslararası Öğrenci Ofisi yeni kabul edilen tüm uluslararası öğrenciler için ilk duraktır. Personeller farklı kültür ve eğitim sistemlerinden gelen öğrencilerin ihtiyaçlarına duyarlıdır.

- Öğrencilerin, okul kampüsünde işe başvurma şansı olduğu gibi, dışarıdaki işlere başvurma konusunda destek alma şansları da vardır.

- İngilizce yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler için İngilizce kursu alma şansı vardır.

- Üniversiteye geçiş için danışma ve destek birimi vardır.

University of Bath Kabul Şartları

Sertifika ve Mesleki Diploma Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:   6.0 TOEFL:  550 (Paper Based Test) /  80 (İnternet Based Test) Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   560 (Paper Based Test) / 84 (İnternet Based Test) Yüksek Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   580 (Paper Based Test) / 88 (İnternet Based Test)

University of Bath Ücretler

Sertifika, mesleki diploma ve lisans ücretleri bölüme ve alınan kredilere göre değişiklik göstermektedir.

Kay ı t S ü reci: -Online form doldurulduktan sonra kayıt ücreti 100£ yatırılarak ilk aşama tamamlanır.

-Okuldan gelen kabul mektubundan sonra ilk yarıyıl ücreti ödenir.

-Ödeme onayı ve kabul mektubuyla beraber vize süreci başlatılır.

-Vize çıktıktan sonra kayıt kesinleştirilir.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.