Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere University of Bedfordshire

University of Bedfordshire

Bedfordshire Üniversitesi, Londra'nın kuzeyinde iki büyük kasaba olan Luton ve Bedford'da yer almakatdır. Bedfordshire Üniversitesi, Luton'un merkezindeki ve Bedford'a yakın, hem kampüs içi konaklama olanağı bulunan iki ana kampüse sahiptir. Yaratıcı sanatlar, spor, bilim, sosyal bilimler, iş ve çeşitli konularda dersler sunan Bedfordshire ve Buckinghamshire ilçelerinde toplam altı kampüsü bulunur.

Şehir merkezinde yer alan üniversitenin Luton kampüsü yedi bölüm, öğrenci birliği ve Lisansüstü ve Sürekli Mesleki Gelişim Merkezi'ne ev sahipliği yapmaktadır. Beden Eğitimi ve Spor Bilimi Merkezi ile birkaç konferans salonu ve uzman laboratuarına ev sahipliği yapan Bedford kampüsü, Bedford şehir merkezine yürüyerek 20 dakika uzaklıktadır. Luton'un hemen kuzey doğusunda yer alan Butterfield Park kampüsü, hemşirelik ve ebelik kurslarında önemli bir rol oynamaktadır. Aylesbury kasabasındaki Buckinghamshire kampüsünde bir dizi Bedfordshire sağlık kursu yer almaktadır.

Bedfordshire üniversitesinin mezunları genellikle iş veya ileri çalışma için iyi bir şansa sahip olarak derecelendirilir.

Mezunlar arasında Teardrop Explodes klavyesi ve Food Records'un kurucu ortağı David Balfe ve eski MP Richard Page yer alıyor.

University of Bedfordshire Tercih Nedenleri

- Uluslararası Öğrenci Ofisi yeni kabul edilen tüm uluslararası öğrenciler için ilk duraktır. Personeller farklı kültür ve eğitim sistemlerinden gelen öğrencilerin ihtiyaçlarına duyarlıdır.

- Öğrencilerin, okul kampüsünde işe başvurma şansı olduğu gibi, dışarıdaki işlere başvurma konusunda destek alma şansları da vardır.

- İngilizce yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler için İngilizce kursu alma şansı vardır.

- Üniversiteye geçiş için danışma ve destek birimi vardır.

University of Bedfordshire Kabul Şartları

Sertifika ve Mesleki Diploma Programları İngilizce Kabul Koşulları:IELTS:   6.0TOEFL:  550 (Paper Based Test) /  80 (İnternet Based Test)Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları:IELTS:     6.5TOEFL:   560 (Paper Based Test) / 84 (İnternet Based Test)Yüksek Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları:IELTS:     6.5TOEFL:   580 (Paper Based Test) / 88 (İnternet Based Test)

University of Bedfordshire Ücretler

Sertifika, mesleki diploma ve lisans ücretleri bölüme ve alınan kredilere göre değişiklik göstermektedir.

Kay ı t S ü reci: -Online form doldurulduktan sonra kayıt ücreti 100£ yatırılarak ilk aşama tamamlanır.

-Okuldan gelen kabul mektubundan sonra ilk yarıyıl ücreti ödenir.

-Ödeme onayı ve kabul mektubuyla beraber vize süreci başlatılır.

-Vize çıktıktan sonra kayıt kesinleştirilir.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.