Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere University of Bradford

University of Bradford

Bradford Üniversitesi, 1966 yılında resmi olarak bir üniversiteye dönüştü, ancak kökenlerini 1832 yılında endüstriyel Batı Yorkshire kasabasının Mekanik Enstitüsü'nün kuruluşuna kadar dayanmaktadır.

150 ülkeden gelen öğrenciler üniversitede öğrenim görmekte ve lisans öğrencilerinin yaklaşık üçte biri olgun öğrencilerdir.Bradford Üniversitesi, Birleşik Krallık'ta modern bir işletme okulu açan ilk yüksek öğretim kurumuydu ve Londra dışındaki ilk yarı zamanlı dereceleri sunan ilk kurumdu.Aynı zamanda 1973'te Barış Araştırmaları Bölümü'nü açan ilk İngiliz üniversitesiydi ve Bradford, şu anda dünyadaki çatışma çözümü ve barışı incelemek için en büyük yüksek öğrenim merkezine sahip.

İngiltere'nin eski başbakanı olan kurumun ilk şansölyesi Harold WIlson, üniversiteden şunları söyledi: “Geçmişte ortaya çıktığı gibi aynı dinamizmi ile gelecekte gelişmekte olan üniversitenizden emin olabilirsiniz .Değişen toplumumuzun ihtiyaçları ile ilgili eğitimde son derece mükemmel bir üniversite. "

Günümüze kadar, Bradford Üniversitesi modern dünyanın gereksinimlerini yansıtan dersler ve müfredatlar geliştirmeyi amaçlamaktadır. Filipinler, Hindistan, Tanzanya ve Hong Kong dahil olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinde ortak kurumlara sahiptir.

Eski Bradford öğrencileri arasında mobil telekomünikasyon girişimcisi Mo Ibrahim; şair John Hegley; ve eski Birleşik Krallık hükümet bakanı Ann Taylor yer almaktadır

University of Bradford Tercih Nedenleri

- Uluslararası Öğrenci Ofisi yeni kabul edilen tüm uluslararası öğrenciler için ilk duraktır. Personeller farklı kültür ve eğitim sistemlerinden gelen öğrencilerin ihtiyaçlarına duyarlıdır.

- Öğrencilerin, okul kampüsünde işe başvurma şansı olduğu gibi, dışarıdaki işlere başvurma konusunda destek alma şansları da vardır.

- İngilizce yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler için İngilizce kursu alma şansı vardır.

- Üniversiteye geçiş için danışma ve destek birimi vardır.

University of Bradford Kabul Şartları

Sertifika ve Mesleki Diploma Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:   6.0 TOEFL:  550 (Paper Based Test) /  80 (İnternet Based Test) Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   560 (Paper Based Test) / 84 (İnternet Based Test) Yüksek Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   580 (Paper Based Test) / 88 (İnternet Based Test)

University of Bradford Ücretler

Sertifika, mesleki diploma ve lisans ücretleri bölüme ve alınan kredilere göre değişiklik göstermektedir.

Kay ı t S ü reci: -Online form doldurulduktan sonra kayıt ücreti 100£ yatırılarak ilk aşama tamamlanır.

-Okuldan gelen kabul mektubundan sonra ilk yarıyıl ücreti ödenir.

-Ödeme onayı ve kabul mektubuyla beraber vize süreci başlatılır.

-Vize çıktıktan sonra kayıt kesinleştirilir.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.