Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere University of Cumbria

University of Cumbria

İngiltere'nin en yeni üniversitelerinden biri olan Cumbria Üniversitesi, 150 yılı aşkın süredir profesyonelleri eğitmektedir. 2007 yılında Cumbria Sanat Enstitüsü, St Martin's Koleji ve UCLan'ın Cumbrian kampüsünden kuruldu. Öğretmen yetiştirme ve eğitim, sağlık, spor, iş / yönetim, görsel ve sahne sanatları, beşeri bilimler, sosyal bilimler, hukuk ve kriminoloji, bilim, açıkhava, ormancılık ve arazi çalışmaları gibi akademik güçlerle kariyerinize başlamak için seçebileceğiniz harika bir yoldur.

Kampüslerimiz Carlisle, Lancaster ve Ambleside'da bulunmaktadır. Bunlar, ortalama yaşam maliyetinden daha düşük olan canlı, güvenli, öğrenci dostu şehirler. Ulaşım bağlantıları çok kolaydır .West Coast ana hat demiryolu ağında ve M6 otoyoluna yakın bir konumdadır. Carlisle'den Lancaster'a araba veya trenle yaklaşık bir saat bulunmaktadır. Lancaster-Manchester, yarım saatlik raylı serviste sadece 55 dakikadır. Kampüsler kompakt ve şehir merkezlerine yürüme mesafesinde yer almaktadır. Büyük açık alanlar, şehir merkezindeki parklardan Milli Parklara kadar uzanmaktadır ve üniversite kulüpleri ve toplumları, muhteşem çevrenin sunduğu tüm olanaklardan yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

University of Cumbria Tercih Nedenleri

- Uluslararası Öğrenci Ofisi yeni kabul edilen tüm uluslararası öğrenciler için ilk duraktır. Personeller farklı kültür ve eğitim sistemlerinden gelen öğrencilerin ihtiyaçlarına duyarlıdır.

- Öğrencilerin, okul kampüsünde işe başvurma şansı olduğu gibi, dışarıdaki işlere başvurma konusunda destek alma şansları da vardır.

- İngilizce yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler için İngilizce kursu alma şansı vardır.

- Üniversiteye geçiş için danışma ve destek birimi vardır.

University of Cumbria Kabul Şartları

Sertifika ve Mesleki Diploma Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:   6.0 TOEFL:  550 (Paper Based Test) /  80 (İnternet Based Test) Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   560 (Paper Based Test) / 84 (İnternet Based Test) Yüksek Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   580 (Paper Based Test) / 88 (İnternet Based Test)

University of Cumbria Ücretler

Sertifika, mesleki diploma ve lisans ücretleri bölüme ve alınan kredilere göre değişiklik göstermektedir.

Kay ı t S ü reci: -Online form doldurulduktan sonra kayıt ücreti 100£ yatırılarak ilk aşama tamamlanır.

-Okuldan gelen kabul mektubundan sonra ilk yarıyıl ücreti ödenir.

-Ödeme onayı ve kabul mektubuyla beraber vize süreci başlatılır.

-Vize çıktıktan sonra kayıt kesinleştirilir.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.