Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere University of Dundee

University of Dundee

University of Dundee, İskoçya, Dundee’ de yer almaktadır ve 1881 yılında kurulmuştur. Öğrencilerin %95.8’ i mezun olduktan sonra 6 ay içinde bir işe yerleşebilmektedir. Times Higher Education 2018’ e göre dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasında yer almaktadır. Okulun 17.000’ den fazla öğrencisi ve 3.000’ den fazla çalışanı bulunmaktadır. Dundee Üniversitesi’ nde verilen eğitimde öğrencilere dünya sorunlarını çözme ve gelecekteki liderler olmalarına yardımcı olan bir eğitim vermektedir ve buna hazır mezunlar yetiştirmektedir. Üniversite ayrıca küresel kaynakların sürdürülebilir kullanımı teşvik etmeyi amaçlamaktadır ve her anlamda insanlara refah sağlayacak araştırmalar yapmaktadırlar.

University of Dundee Tercih Nedenleri

İngilizce yeterliliği bulunmayan öğrencilere yeterli düzeye ulaşmaları için gereken İngilizce eğitimi verilebilmektedir.

Belirli programlarda online eğitim bulunmaktadır.

University of Dundee Kabul Şartları

Lisans Programı Kabul koşulları: ·         Kayıt Formu ·         Lise Diploması ·         İngilizce seviyenizi gösteren belge Tercih edilecek bölüme göre kabul koşulları farklılık gösterebilmektedir ve ekstra evraklar istenebilmektedir. Yüksek Lisans Programı Kabul Koşulları: ·         Kayıt Formu ·         Lisans Diploması (3.0 – 3.5 ortalama gerekmektedir) ·         İngilizce seviyenizi gösteren belge (IELTS: 6.0 - 6.5) Tercih edilecek bölüme göre kabul koşulları farklılık gösterebilmektedir ve ekstra evraklar istenebilmektedir.

University of Dundee Ücretler

Lisans programları için tercih edilecek bölümü göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Lisans başvurusu için online form doldurulmalıdır.

Yüksek Lisans, programları için tercih edilecek bölümü göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Yüksek Lisans başvurusu için online form doldurulmalıdır.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.