Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere University of East Anglia

University of East Anglia

UEA, 15.000'den fazla öğrenciye en kaliteli akademik, sosyal ve kültürel olanakları sunan bir kampüse dayalı uluslararası üne sahip bir üniversitedir. Birleşik Krallık'ta öğrenci deneyimi için en iyi üniversitelerden biri olarak sürekli olarak derecelendirilir ve kısa bir süre önce İngiltere'nin en iyi kampüs ortamına sahip üniversitesi seçildi.(Times Higher Education 2016).

Kampüs, İngiltere'nin ilk UNESCO Edebiyatı şehri olan Norwich'in merkezine sadece iki mil uzaklıkta, 320 dönümlük bir park alanında yer almaktadır. Benzersiz üniversite, aynı zamanda çevre, sağlık ve bitki bilimi alanlarında Avrupa'nın en büyük araştırmacılarından biri olan Norwich Research Park'ın önde gelen bir üyesidir.

Norwich, Avrupa'nın en canlı, tarihi ve cazip şehirlerinden biridir ve karayolu, demiryolu, otobüs, otobüs ve hava yolu ile kolayca ulaşılabilir. Norwich Uluslararası Havaalanı, İngiltere ve uluslararası destinasyonlara doğrudan uçuşlar sunmaktadır ve Londra trenle 2 saatten daha kısa bir mesafededir.

200'den fazla kulüp ve dernek, canlı müzik ve etkinlikler için mükemmel bir üne sahip bir Öğrenci Birliği, 30 milyon Sterlin Spor Parkı, zengin destek hizmetleri ve kampüsteki bir sanat galerisi ile, UEA’a öğrencilere harika bir ortam sunar.

University of East Anglia Tercih Nedenleri

- Uluslararası Öğrenci Ofisi yeni kabul edilen tüm uluslararası öğrenciler için ilk duraktır. Personeller farklı kültür ve eğitim sistemlerinden gelen öğrencilerin ihtiyaçlarına duyarlıdır.

- Öğrencilerin, okul kampüsünde işe başvurma şansı olduğu gibi, dışarıdaki işlere başvurma konusunda destek alma şansları da vardır.

- İngilizce yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler için İngilizce kursu alma şansı vardır.

- Üniversiteye geçiş için danışma ve destek birimi vardır.

University of East Anglia Kabul Şartları

Sertifika ve Mesleki Diploma Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:   6.0 TOEFL:  550 (Paper Based Test) /  80 (İnternet Based Test) Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   560 (Paper Based Test) / 84 (İnternet Based Test) Yüksek Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   580 (Paper Based Test) / 88 (İnternet Based Test)

University of East Anglia Ücretler

Sertifika, mesleki diploma ve lisans ücretleri bölüme ve alınan kredilere göre değişiklik göstermektedir.

Kay ı t S ü reci: -Online form doldurulduktan sonra kayıt ücreti 100£ yatırılarak ilk aşama tamamlanır.

-Okuldan gelen kabul mektubundan sonra ilk yarıyıl ücreti ödenir.

-Ödeme onayı ve kabul mektubuyla beraber vize süreci başlatılır.

-Vize çıktıktan sonra kayıt kesinleştirilir.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.