Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere University of Exeter

University of Exeter

Exeter Üniversitesi, Exeter ve Cornwall'daki kampüslerinde dünya standartlarındaki araştırmaları mükemmel öğrenci memnuniyeti ile birleştirmektedir. Russell Grubu'nun önde gelen araştırma yoğun üniversitelerinin bir üyesidir. 1955'te kurulan Üniversite, 130'dan fazla farklı ülkeden 22.085 öğrenciye sahiptir. Onun başarısı, öğrencileri ile güçlü bir ortaklık ve yüksek performansa net bir şekilde odaklanmıştır.

Exeter'in araştırmasından çıkan son atılımlar arasında, yeni diyabet formlarının tanımlanması ve tedavisi ve dünyanın en şeffaf, hafif ve esnek elektrik iletkeninin oluşturulması yer alıyor. Araştırmalar, günümüzde insanlığın karşılaştığı en temel sorunlardan bazılarına odaklanmakta ve itibarını devam ettirebilmek için araştırma altyapısına yatırım yapmaktadır. Yeni £ 52,5 milyon Living Systems araştırma merkezinin gelişimi artık tamamlandı. Tahmin edici biyoloji ile hastalıkların önlenmesine odaklanacak ve sonunda 200 bilim insanı barınacak.

Exeter, The Times ve The Sunday Times Sports University of Year of 2015-16 adlı üniversiteyi, üniversitenin çok çeşitli spor dallarında akademik ve atletik başarıda ülkenin en iyisi olduğunu kabul etti. Üniversite ayrıca 2012/13 yılının Sunday Times Üniversitesine de oy verdi. Times ve Sunday Times tarafından üretilen Yükseköğretim lig tablolarında İngiltere'nin en iyi üniversiteleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda QS ve Times Higher Education sıralamasında dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasında yer alıyor.

Exeter, Ulusal Öğrenci Anketi'nde her zaman öğrenci memnuniyeti için liderler arasında yer almıştır. Üst yönetim ekibi, bu hizmeti, stratejisinin merkezine öğrenci servisi koyarak geliştirmeye çalıştı. Öğrencilerin Loncası, stratejik planlamanın en erken aşamalarında yer alır ve özel olarak oluşturulan bir Bütçe İnceleme Grubu aracılığıyla harcama kararlarında önemli bir rol oynar. Bu, dikkate değer derecede ortak düşünme ve takım çalışmasına yol açmıştır.

Exeter'in başarısı, liderlik, yönetişim ve yönetimin güçlü temelleri, performansa aralıksız bir odaklanma ve öğrencileriyle sektör lideri bir ortaklık üzerine kurulmuştur.

University of Exeter Tercih Nedenleri

- Uluslararası Öğrenci Ofisi yeni kabul edilen tüm uluslararası öğrenciler için ilk duraktır. Personeller farklı kültür ve eğitim sistemlerinden gelen öğrencilerin ihtiyaçlarına duyarlıdır.

- Öğrencilerin, okul kampüsünde işe başvurma şansı olduğu gibi, dışarıdaki işlere başvurma konusunda destek alma şansları da vardır.

- İngilizce yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler için İngilizce kursu alma şansı vardır.

- Üniversiteye geçiş için danışma ve destek birimi vardır.

University of Exeter Kabul Şartları

Sertifika ve Mesleki Diploma Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:   6.0 TOEFL:  550 (Paper Based Test) /  80 (İnternet Based Test) Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   560 (Paper Based Test) / 84 (İnternet Based Test) Yüksek Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   580 (Paper Based Test) / 88 (İnternet Based Test)

University of Exeter Ücretler

Sertifika, mesleki diploma ve lisans ücretleri bölüme ve alınan kredilere göre değişiklik göstermektedir.

Kay ı t S ü reci: -Online form doldurulduktan sonra kayıt ücreti 100£ yatırılarak ilk aşama tamamlanır.

-Okuldan gelen kabul mektubundan sonra ilk yarıyıl ücreti ödenir.

-Ödeme onayı ve kabul mektubuyla beraber vize süreci başlatılır.

-Vize çıktıktan sonra kayıt kesinleştirilir.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.