Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere University of Gloucestershire

University of Gloucestershire

Gloucestershire Üniversitesi 1847 yılında bir öğretmen eğitim koleji olarak başladı ve şimdi Cheltenham ve Gloucester: Francis Close Hall, Oxstalls, Park arasında üç kampüs alanı içerir. Ayrıca Chletenham'da bulunan Moda, Sanat ve Fotoğraf Merkezi bulunmaktadır.

Bir dizi lisans, yüksek lisans ve doktora derecesi sunan öğrenciler, muhasebe ve hukuk, işletme yönetimi, bilgi işlem, gazeteci, güzel sanatlar, beşeri bilimler, biyoloji, coğrafya, sosyal bilimler, eğitim ve spor gibi konuları öğrenmeyi seçebilirler. Gloucestershire ayrıca, öğrencilerin işyerine veya daha ileri eğitime daha hızlı ve daha düşük bir maliyetle girmelerine olanak sağlayan, hukuk ve iş gibi konularda iki yıllık "hızlı takip" kursları sunmaktadır.

Gelecek Planınız, üniversitenin her lisans öğrencisi desteğini, çalışmanın ilk yılında üzerinde çalışmaya başladıkları kişisel bir kariyer planını formüle etmeyi garanti eden bir programdır. Sunum becerilerini geliştirmek, gönüllü olmak, staj ve staj yapmak, canlı briefler üzerinde çalışmak ve spor takımları ile sosyal kulüp ve toplumları çalıştırmak için çalışır.

Seçkin mezunlar arasında Turner ödüllü aday sanatçı Cornelia Parker, TV sunucusu Adam Buxton ve yönetmen Lewis Arnold yer alıyor. Fahri doktora ve burslar, müzisyen ve yardımsever Yusuf İslam (eskiden Cat Stevens), oyuncu ve yönetmen Simon Pegg, şef Tom Kerridge ve rugby oyuncusu Phil Vickery gibi geniş bir yelpazede insanlara verildi.

University of Gloucestershire Tercih Nedenleri

- Uluslararası Öğrenci Ofisi yeni kabul edilen tüm uluslararası öğrenciler için ilk duraktır. Personeller farklı kültür ve eğitim sistemlerinden gelen öğrencilerin ihtiyaçlarına duyarlıdır.

- Öğrencilerin, okul kampüsünde işe başvurma şansı olduğu gibi, dışarıdaki işlere başvurma konusunda destek alma şansları da vardır.

- İngilizce yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler için İngilizce kursu alma şansı vardır.

- Üniversiteye geçiş için danışma ve destek birimi vardır.

University of Gloucestershire Kabul Şartları

Sertifika ve Mesleki Diploma Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:   6.0 TOEFL:  550 (Paper Based Test) /  80 (İnternet Based Test) Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   560 (Paper Based Test) / 84 (İnternet Based Test) Yüksek Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   580 (Paper Based Test) / 88 (İnternet Based Test)

University of Gloucestershire Ücretler

Sertifika, mesleki diploma ve lisans ücretleri bölüme ve alınan kredilere göre değişiklik göstermektedir.

Kay ı t S ü reci: -Online form doldurulduktan sonra kayıt ücreti 100£ yatırılarak ilk aşama tamamlanır.

-Okuldan gelen kabul mektubundan sonra ilk yarıyıl ücreti ödenir.

-Ödeme onayı ve kabul mektubuyla beraber vize süreci başlatılır.

-Vize çıktıktan sonra kayıt kesinleştirilir.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.