Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere University of Greenwich

University of Greenwich

University of Greenwich, daha önce Woolwich Politeknik ve Thames Politeknik 1890 yılında kurulmuştur.Üniversite statüsüne 1992 yılında yeniden adlandırılarak geçmiştir.

Mühendislik ve Fen Bilimleri, Eğitim ve Sağlık, Mimarlık, Bilgisayar ve Beşeri Bilimler ve İşletme Okulu olmak üzere çoğunluğu lisans öğrenimi olan 21.000 öğrenciye hizmet vermektedir.Thames Nehri kıyısında yer alan üniversitenin ana kampüsü, Londra'nın güneydoğusundaki Greenwich'teki UNESCO Dünya Mirası listesindeki Eski Kraliyet Donanma Koleji'nde bulunuyor. 17. yüzyılın sonlarında ünlü mimar Sir Christopher Wren tarafından tasarlanan üç barok binaya sahiptir.

Kampüs genellikle İngiltere'de en yeşillerden biri olarak gösterilmektedir.Greenwich'teki ana kampüsün hemen dışında, Öğrenci Birliği'nin yer aldığı Cooper Binası, modern bir bar, havuz odası, dükkan ve yemek mekanları ile tamamlanmıştır.Üniversitenin diğer iki kampüsü var. Avery Hill kampüsü, Londra'nın güneydoğusundaki Eltham'da, 86 dönümlük arazide yer almaktadır ve bilgisayar kümeleri, laboratuarlar, konferans salonları ve kütüphanelerin yanı sıra publar, kulüpler ve restoranlar ile çevrili olmak üzere iki siteden oluşmaktadır.

Üniversitenin Medway kampüsü, Londra'nın merkezindeki şehir kıyısına 30 mil uzaklıkta, Edwardian redbrick ve Mühendislik ve Fen Fakültesini barındıran sarmaşık kaplı binalar ile Eğitim ve Sağlık Fakültesinin programlarını tanımlamaktadır.Üniversitenin büyük bir uluslararası topluluğu var ve öğrenciler dünya çapında yaklaşık 180 ülkeden geliyor. Öğrenciler ayrıca, yurt dışında ya da Amerika Birleşik Devletleri'ndeki çeşitli üniversitelerde öğrenim görme fırsatına sahip olurlar.University of Greenwich mezunları arasında Olimpiyat atletleri, Akademi Ödülü sahipleri ve Star Wars'da Finn'i oynayan İngiliz aktör John Boyega: The Force Awakens yer alıyor.

University of Greenwich Tercih Nedenleri

- Uluslararası Öğrenci Ofisi yeni kabul edilen tüm uluslararası öğrenciler için ilk duraktır. Personeller farklı kültür ve eğitim sistemlerinden gelen öğrencilerin ihtiyaçlarına duyarlıdır.

- Öğrencilerin, okul kampüsünde işe başvurma şansı olduğu gibi, dışarıdaki işlere başvurma konusunda destek alma şansları da vardır.

- İngilizce yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler için İngilizce kursu alma şansı vardır.

- Üniversiteye geçiş için danışma ve destek birimi vardır.

University of Greenwich Kabul Şartları

Sertifika ve Mesleki Diploma Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:   6.0 TOEFL:  550 (Paper Based Test) /  80 (İnternet Based Test) Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   560 (Paper Based Test) / 84 (İnternet Based Test) Yüksek Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   580 (Paper Based Test) / 88 (İnternet Based Test)

University of Greenwich Ücretler

Sertifika, mesleki diploma ve lisans ücretleri bölüme ve alınan kredilere göre değişiklik göstermektedir.

Kay ı t S ü reci: -Online form doldurulduktan sonra kayıt ücreti 100£ yatırılarak ilk aşama tamamlanır.

-Okuldan gelen kabul mektubundan sonra ilk yarıyıl ücreti ödenir.

-Ödeme onayı ve kabul mektubuyla beraber vize süreci başlatılır.

-Vize çıktıktan sonra kayıt kesinleştirilir.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.