Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere University of Hull

University of Hull

Hull Üniversitesi 1927'de kuruldu.Başlangıçta Londra Üniversitesi'nin bir parçası olan University College Hull, 1954'te bağımsız bir kurum olmadan önce sanat ve saf bilimler dersleri verdi.

Bugün, sanat ve beşeri bilimler, iş, eğitim, sağlık, fen bilimleri ve sosyal bilimler alanlarında 50 disiplinden oluşan akademik portföyü ile altı fakültede 18.000 öğrenciye 2000'den fazla kurs sunmaktadır.

Kurslar, iki kampüs arasında bölünür, ana, Hull şehir merkezinin iki mil kuzeyinde, yapraklı, Redbrick çevrelerinde yer alır. İkinci kampüsü, sahil kasabası Scarborough'da, Hull'a 40 mil ve York şehrine bir saatlik mesafede yer almaktadır.

Üniversitenin Brynmor Jones Kütüphanesi'nin 28 milyon sterlin değerinde bir yenilemesi, kısa bir süre önce devam eden diğer iyileştirmelerle sona erdi: 70 milyon sterlin daha fazla bir performans ve konser salonu, yeni öğrenci konaklaması ve tıp eğitimi için devrim niteliğinde bir “sağlık merkezi” ne yatırılıyor.

Üniversite, yeşil alanlara, barlara, kafelere, bahçelere ve plazanın yanı sıra konserler ve canlı müzik etkinliklerine ev sahipliği yapan ödüllü kampüste gece kulübü Asylum'a ev sahipliği yapmaktadır.

Hull Üniversitesi, LCD ekranların ve ilk kemik yoğunluğu tarayıcılarının geliştirilmesine yol açan bilimsel araştırmalar da dahil olmak üzere birçok önemli keşiflerin doğum yeri olmuştur.

Mezunlar arasında Oscar ödüllü yönetmen Anthony Minghella, şair Roger McGough, BBC Radio 4 sunucusu Jenni Murray ve gazeteci John McCarthy yer alıyor.

Şair Philip Larkin, 30 yıldır üniversite kütüphanecisi ve orada çalışırken en ünlü şiirlerini yazdı.

University of Hull Tercih Nedenleri

- Uluslararası Öğrenci Ofisi yeni kabul edilen tüm uluslararası öğrenciler için ilk duraktır. Personeller farklı kültür ve eğitim sistemlerinden gelen öğrencilerin ihtiyaçlarına duyarlıdır.

- Öğrencilerin, okul kampüsünde işe başvurma şansı olduğu gibi, dışarıdaki işlere başvurma konusunda destek alma şansları da vardır.

- İngilizce yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler için İngilizce kursu alma şansı vardır.

- Üniversiteye geçiş için danışma ve destek birimi vardır.

University of Hull Kabul Şartları

Sertifika ve Mesleki Diploma Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:   6.0TOEFL:  550 (Paper Based Test) /  80 (İnternet Based Test)Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları:IELTS:     6.5TOEFL:   560 (Paper Based Test) / 84 (İnternet Based Test)Yüksek Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları:IELTS:     6.5 TOEFL:   580 (Paper Based Test) / 88 (İnternet Based Test)

University of Hull Ücretler

Sertifika, mesleki diploma ve lisans ücretleri bölüme ve alınan kredilere göre değişiklik göstermektedir.

Kay ı t S ü reci: -Online form doldurulduktan sonra kayıt ücreti 100£ yatırılarak ilk aşama tamamlanır.

-Okuldan gelen kabul mektubundan sonra ilk yarıyıl ücreti ödenir.

-Ödeme onayı ve kabul mektubuyla beraber vize süreci başlatılır.

-Vize çıktıktan sonra kayıt kesinleştirilir.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.