Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere University of Leeds

University of Leeds

Kökleri 1831 de kurulmuş olan Leeds Tıp Okuluna (Leeds School of Medicine) dayanan, İngilterenin en büyük yüksek öğrenim kurumlarından birisi olan Leeds Üniversitesi 1904 yılında kurulmuştur. Üniversite kampüsü Leeds şehir merkezinden 10 dakikalık bir yürüş mesafesinde oldukça merkezi bir konumdadır.

Leeds Üniversitesi Birleşik Krallık’ta araştırma kaliteleri ile adını duyurmuş 24 prestijli üniversiteden oluşan bir topluluk olan Russel Group üyesidir. Üniversitenin akademik araştırma gücü İngilterenin ilk 10 Üniversitesi içerisindedir.

The Times, The Sunday Times ve Good University Guide, Guardian University Guide tarafından Leeds Üniversitesi Birleşik Krallıkta ilk 10 en iyi Üniversite arasında gösterilmiştir.

Tüm dünyada ise akademik saygınlık sıralamasında ilk 100 içerisinde gösterilen Leeds Üniversitesinde 150 farklı ülkeden 7000 den fazla uluslararası öğrenci öğrenim görmektedir, üniversitede öğrenim görmekte olan toplam öğrenci sayısı ise 34.000 dir.

Bu büyük öğrenci nüfusu sayesinde 180 farklı ülkede 250.000 den fazla mezununun oluşturduğu, mezunların birbirleriyle iletişim sağlayabildiği uluslararası bir Leeds Üniversitesi network’ü oluşmuştur.

University of Leeds Kabul Şartları

Lisans Lise diploma notu 75 ve üstü. IELTS 6.0 (Hiçbir bent 5.5 altı olmamak şartıyla) TOEFL 87 puan. Pearson (Academic) 60 puan. Cambridge Advanced English (CAE) of 169  puan. Yüksek Lisans Lisans diploma notu 2.5 ve üzeri. IELTS 6.5 (Hiçbir bent 6.0 altı olmamak şartıyla) TOEFL 92 puan. Pearson (Academic) 64 puan. Cambridge Advanced English (CAE) of 176  puan. Yüksek Lisans (Research Study) IELTS 6.0 (Hiçbir bent 5.5 altı olmamak şartıyla) TOEFL 87 puan. Pearson (Academic) 60 puan. Cambridge Advanced English (CAE) of 169  puan.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.