Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere University of Manchester

University of Manchester

Manchester Üniversitesi, beşeri bilimler ve işletme, bilim ve mühendislik konu alanlarındaki temel kursları, lisans derecelerini, yüksek lisans programlarını, Doktoraları ve MBA'leri içeren 1.000'den fazla program sunmaktadır.

QS World University Rankings 2018'de yedinci sırada yer alan Manchester Üniversitesi, saygın bir kırmızı tuğla üniversitesi ve önde gelen yoğun araştırma üniversiteleri olan Russell Group'un bir üyesidir. İnovasyonda inanılmaz bir sicili var ve mevcut ve eski kadrosu ve öğrencileri arasında 25 Nobel Ödülü sahibi var.

Tesislerinde ve kampüslerinde on yıl boyunca 1 milyar sterline yatırım yapan Manchester Üniversitesi, 1948'de dünyanın ilk modern bilgisayarının geliştirilmesine yardımcı oldu ve 1917'de atomun bölünmesine neden olan Rutherford'un çalışmalarının ardında kaldı.Bugün Manchester Üniversitesi, özellikle bilim ve mühendisliğin yanı sıra hayatı tehdit eden hastalıklar için yeni tedavilere, araştırmanın ön saflarındadır. Yalnız 2015/2016'de Manchester Üniversitesi dış araştırma fonunda 342 milyon poundun üzerine çıktı. İşe alımda bulunanlar, University of Manchester mezunlarını hedef alırlar çünkü yüksek oranda istihdam edilebilirler.

QS Graduate Employability Rankings 2017'de 35. sırada,% 94 oranında istihdam edilebilirlik oranına sahip. İngiltere'deki en yüksek uluslararası öğrenci oranı (% 25) ile kampüste 180 kadar milliyet temsil edilmektedir. Üniversite, uluslararası öğrencilere bir dizi yüksek lisans bursu sunmaktadır

University of Manchester Tercih Nedenleri

- Uluslararası Öğrenci Ofisi yeni kabul edilen tüm uluslararası öğrenciler için ilk duraktır. Personeller farklı kültür ve eğitim sistemlerinden gelen öğrencilerin ihtiyaçlarına duyarlıdır.

- Öğrencilerin, okul kampüsünde işe başvurma şansı olduğu gibi, dışarıdaki işlere başvurma konusunda destek alma şansları da vardır.

- İngilizce yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler için İngilizce kursu alma şansı vardır.

- Üniversiteye geçiş için danışma ve destek birimi vardır.

University of Manchester Kabul Şartları

Sertifika ve Mesleki Diploma Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:   6.0 TOEFL:  550 (Paper Based Test) /  80 (İnternet Based Test) Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   560 (Paper Based Test) / 84 (İnternet Based Test) Yüksek Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   580 (Paper Based Test) / 88 (İnternet Based Test)

University of Manchester Ücretler

Sertifika, mesleki diploma ve lisans ücretleri bölüme ve alınan kredilere göre değişiklik göstermektedir.

Kayıt Süreci -Online form doldurulduktan sonra kayıt ücreti 100£ yatırılarak ilk aşama tamamlanır.

-Okuldan gelen kabul mektubundan sonra ilk yarıyıl ücreti ödenir.

-Ödeme onayı ve kabul mektubuyla beraber vize süreci başlatılır.

-Vize çıktıktan sonra kayıt kesinleştirilir.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.