Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere University of Oxford

University of Oxford

Oxford İngiltere'nin güneyinde, Londra'dan yaklaşık 60 dakika uzaklıkta, 150.000 nüfusa sahip kenttir. Oxford'daki mimari yapılar İngiliz mimarlık dönemlerini yansıtmaktadır. Oxford öğrenci dostu bir kenttir. Kentin büyük bir yüzdesi üniversiteye ait olduğu için öğrenciler özel indirimlerden yararlanırlar. Özellikle eğitim dönemlerinde nüfus ciddi şekilde artmaktadır.

Oxford Üniversitesi en eski üniversitelerden bir tanesidir ve aynı zamanda İngiltere ve Avrupa’nın en iyi de üniversitelerden bir tanesidir. 38 bağımsız yüksekokulu ve 6 özel koleji vardır. Sunduğu 250 ayrı program için 2 veya 3 kişilik çalışma gruplarıyla desteklenen odaklanmış eğitim sistemi uygulamaktadır. Oxford Üniversitesi araştırma yönelimli bir İngiliz üniversiteler ağı olan Russell Grubu’nun üyesidir. Oxford Üniversitesi akademik anlamda yıllardır dünyanın en iyi 10 üniversitesinden biri olmaya devam etmektedir. Oxford, dünya çapında araştırma hacmiyle 12 alanda birinci sırada yer almaktadır. En nitelikli ve deneyimli akademisyenleri bünyesinde bulundurur. Genellikle 3 ve üzeri not ortalaması sahip öğrencilerin ortalamasının en yoğun olduğu okuldur. Oxford Üniversitesi’nin en büyük özelliklerinde biri ise haftalık bire bir özel ders verilmesidir. Oxford ayrıca İngiltere Kütüphanesi’nden sonra İngiltere'nin ikinci büyük kütüphanesi olan Bodleian kütüphanesine ev sahipliği yapmaktadır. Sıralamalarda Oxford Üniversitesi şu şekildedir;

 • Times Üniversite Rehberi 2017’de 2. sırada
 • Guardian Üniversite Rehberi 2017’de 2. sırada
 • QS Dünya Üniversite Rehberi 2017’de 6. sıradadır

Oxfor Üniversitesinden mezun olmuş ünlüler;

 • David Cameron da dahil olmak üzere 26 İngiltere Başbakanı
 • Başkan Bill Clinton
 • Tim Berners-Lee
 • En az 12 aziz ve 20 Canterbury Başpiskoposu
 • 50 Olimpiyat Madalyalı Mezun
 • Altı farklı kategoride 27 Nobel Ödüllü mezun
 • Stephen Hawking
 • Oscar Wilde

University of Oxford Kabul Şartları

Lisans Programı Kabul koşulları: ·         Kayıt Formu ·         Lise Diploması (3 üzeri) ·         İngilizce seviyenizi gösteren belge  (IELTS 7,0 – TOEFL IBT 110) ·         Ayrıca IB diploması ve yüksek SAT skorları da yardımcı olacaktır. Tercih edilecek bölüme göre kabul koşulları farklılık gösterebilmektedir ve ekstra evraklar istenebilmektedir. Yüksek Lisans Programı Kabul Koşulları: ·         Kayıt Formu ·         Lisans Diploması (3.0 – 3.5 ortalama gerekmektedir) ·         İngilizce seviyenizi gösteren belge (IELTS 7,0 – TOEFL IBT 110) ·         Mezun olduğunuz üniversiteki öğretim görevlilerinden alınacak referasn yazıları Tercih edilecek bölüme göre kabul koşulları farklılık gösterebilmektedir ve ekstra evraklar istenebilmektedir.

University of Oxford Ücretler

Ücretleri 2018-2019

£23,105 - 30,540

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.