Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere University of Portsmouth

University of Portsmouth

Üniversitenin kökeni 1869 yılına kadar dayanmaktadır. Güneydoğu bölgesinde ‘’Altın’’ derece alan sadece dört üniversiteden birisi olup Birleşik Krallık’taki en iyi 37. üniversitedir. Okul Guardian University Guide 2018'de İngiltere'de ilk 40’ta yer almakta ve ortalamanın üzerinde %88’lik bir Ulusal Öğrenci Memnuniyet puanına sahiptir. 2.500 öğretim görevlisi, 25.000 öğrencisi bulunmaktadır. 4.000’den fazla uluslararası öğrencisi bulunmaktadır. Lisans, yüksek lisans ve doktora programlarını içeren çok sayıda bölüm vardır.

Üniversite güney kıyısında ve Londra’ya 90 dakika mesafede yer almaktadır.

Belirli programlarda online eğitim bulunmaktadır.

University of Portsmouth Tercih Nedenleri

İngilizce yeterliliği bulunmayan lisans ve yüksek lisans öğrencilerine İngilizce eğitim verilebilir.

Başka üniversitelerden alınmış olan derslerin üniversiteye transfer edilme imkanı vardır.

University of Portsmouth Kabul Şartları

Lisans Programı Kabul koşulları: IELTS: 6.0 Kayıt Formu Niyet Mektubu IELTS Sertifikası Lise Diploması/Transkript (İngilizce) Antetli kağıda yazılan bir akademik referans Yüksek Lisans Kabul Koşulları IELTS: 6.0 - 7.0 notları bölümlere göre değişkenlik göstermektedir. Kayıt Formu Niyet Mektubu IELTS Sertifikası Üniversite Diploması/Transkript (İngilizce) ve minimum 2.4 ortalama Antetli kağıda yazılan 2 referans ve bunlardan birisi akademik referans olmalıdır

University of Portsmouth Ücretler

Lisans ücreti programa göre değişkenlik gösterir. Lisans ücretleri tercih edilecek programa göre 13.200 GBP ile 15.100 GBP arasında değişiklik göstermektedir.

Lisans başvurusu için online form doldurulmalıdır.

Yüksek Lisans ücreti programa göre değişkenlik gösterir. Lisans ücretleri tercih edilecek programa göre 13.200 GBP ile 15.100 GBP arasında değişiklik göstermektedir. Program ve programda alınan kredi sayısına göre fiyatlar belirlenmektedir.

Yüksek lisans başvurusu için online form doldurulmalıdır.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.