Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere University of Reading

University of Reading

Reading Üniversitesi, 1926 yılında üniversite statüsünü kazanmadan önce Oxford Üniversitesi'nin bir uzantısı olarak 19. yüzyılda hayata başladı.

Reading Üniversitesi şu anda İngiltere'nin önde gelen üniversitesidir ve 150'den fazla ülkeden 17.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Saf ve uygulamalı bilimleri, sosyal bilimleri, dilleri, sanatları, beşeri bilimleri ve iş dünyasını kapsayan çok çeşitli derece programları sunmaktadır.

Multidisipliner araştırma ve işbirlikleri ile tanınan üniversite, tarım, meteoroloji, fiziki bilimler ve Avrupa tarihi ve kültürünü içeren alanlarda, mükemmeliyet merkezleri olarak kabul edilen 50'den fazla araştırma merkezini kapsamaktadır.

2014 Araştırma Mükemmelliği Çerçevesinde, Reading’in araştırmasının% 98’i uluslararası durum olarak değerlendirildi.

Üç kampüste çalışmalarını sürdürmektedir. Whiteknights kampüsü, 130 hektarlık güzel park alanı için ödüller kazanırken, tarihi Londra Yolu kampüsü kısa süre önce 30 milyon sterlin değerinde bir dönüşüm geçirdi. Thames Nehri'nin kıyısında yer alan Greenlands Kampüsü, bir fitness merkezi, iş tesisleri ve konferans merkezi ile birlikte Avrupa'nın en iyi işletme okullarından birine ev sahipliği yapmaktadır.

Reading Üniversi Johannesburg'da bulunan bir iş okulu, Malezya'daki bir yurtdışı kampüsü ve Çin'de Nanjing Üniversitesi Bilgi Bilimi ve Teknolojisi ile güçlü küresel bir ağa sahiptir. Ayrıca Whiteknights kampüsünde yer alan 70 yüksek teknoloji şirketinin bir grubu olan Thames Valley Science Park'ı da işletmektedir.

Reading'in çeşitli kampüslerinde ayrıca bir spor parkı, bir sinema salonu, dört müze, 300.000 bitki örneği, göller, çayırlar ve bir kiraz ağacı bahçesi bulunmaktadır.

University of Reading Tercih Nedenleri

- Uluslararası Öğrenci Ofisi yeni kabul edilen tüm uluslararası öğrenciler için ilk duraktır. Personeller farklı kültür ve eğitim sistemlerinden gelen öğrencilerin ihtiyaçlarına duyarlıdır.

- Öğrencilerin, okul kampüsünde işe başvurma şansı olduğu gibi, dışarıdaki işlere başvurma konusunda destek alma şansları da vardır.

- İngilizce yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler için İngilizce kursu alma şansı vardır.

- Üniversiteye geçiş için danışma ve destek birimi vardır.

University of Reading Kabul Şartları

Sertifika ve Mesleki Diploma Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:   6.0 TOEFL:  550 (Paper Based Test) /  80 (İnternet Based Test) Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   560 (Paper Based Test) / 84 (İnternet Based Test) Yüksek Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   580 (Paper Based Test) / 88 (İnternet Based Test)

University of Reading Ücretler

Sertifika, mesleki diploma ve lisans ücretleri bölüme ve alınan kredilere göre değişiklik göstermektedir.

Kay ı t S ü reci: -Online form doldurulduktan sonra kayıt ücreti 100£ yatırılarak ilk aşama tamamlanır.

-Okuldan gelen kabul mektubundan sonra ilk yarıyıl ücreti ödenir.

-Ödeme onayı ve kabul mektubuyla beraber vize süreci başlatılır.

-Vize çıktıktan sonra kayıt kesinleştirilir.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.