Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere University of Salford

University of Salford

Salford Üniversitesi, Kuzey Islak İngiltere'deki Manchester şehir merkezine yaklaşık 2 km mesafede yer almaktadır.Üniversite, 19. yüzyılın sanayi devrimi sırasında ortaya çıkan iki kuruma uzanmaktadır. Pendleton Mekanik Enstitüsü ve Salford Çalışma Erkekleri Koleji - her ikisi de 1850'lerde endüstriyel becerilere yönelik talebi karşılamak için kuruldu.

1958'de t ayrıldıktan sonra, University College Salford ve Salford Üniversitesi olarak bilinen iki ayrı kurum gelişti (bu isim ilk defa 1967'de kullanıldı). 1996 yılında, ikisi Salford Üniversitesi adı altında yeniden birleşti.Ana Peel Park kampüsüne ek olarak, üniversitenin, diğerlerinin yanı sıra BBC ve ITV için de ofisleri bulunan Manchester Gemi Kanalı'ndaki bir banka olan MediaCityUK'da büyük bir varlığı var. Bu, öğrencilere medya profesyonelleri ile yakın çalışma fırsatı verir.2004 yılında, üniversite 150 milyon sterlinlik bir yatırım programı başlattı. Bu, şu anda Sağlık ve Sosyal Bakım Koleji ve Hukuk Fakültesi'nin 10 milyon Sterlini Lady Hale Binası'na ev sahipliği yapan 22 milyon Euro'luk Mary Seacole Binasının inşasını içeriyor.Salford’un ana kütüphanesi, ilk başkan yardımcısı Clifford Whitworth’un onuruna verildi. Ünlü mezunları arasında komedyen Peter Kay ve Jason Manford ve aktör Sir Ben Kingsley vardır.

University of Salford Tercih Nedenleri

- Uluslararası Öğrenci Ofisi yeni kabul edilen tüm uluslararası öğrenciler için ilk duraktır. Personeller farklı kültür ve eğitim sistemlerinden gelen öğrencilerin ihtiyaçlarına duyarlıdır.

- Öğrencilerin, okul kampüsünde işe başvurma şansı olduğu gibi, dışarıdaki işlere başvurma konusunda destek alma şansları da vardır.

- İngilizce yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler için İngilizce kursu alma şansı vardır.

- Üniversiteye geçiş için danışma ve destek birimi vardır.

University of Salford Kabul Şartları

Sertifika ve Mesleki Diploma Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:   6.0TOEFL:  550 (Paper Based Test) /  80 (İnternet Based Test)Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları:IELTS:     6.5TOEFL:   560 (Paper Based Test) / 84 (İnternet Based Test)Yüksek Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları:IELTS:     6.5 TOEFL:   580 (Paper Based Test) / 88 (İnternet Based Test)

University of Salford Ücretler

Sertifika, mesleki diploma ve lisans ücretleri bölüme ve alınan kredilere göre değişiklik göstermektedir.

Kay ı t S ü reci: -Online form doldurulduktan sonra kayıt ücreti 100£ yatırılarak ilk aşama tamamlanır.

-Okuldan gelen kabul mektubundan sonra ilk yarıyıl ücreti ödenir.

-Ödeme onayı ve kabul mektubuyla beraber vize süreci başlatılır.

-Vize çıktıktan sonra kayıt kesinleştirilir.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.