Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere University of Stirling

University of Stirling

University of Stirling, İskoçya, Stirling’ de yer almaktadır ve 1967’ de kurulmuştur. Okulun 65’ ten fazla ülkeden 120’ den fazla milletten öğrencileri bulunmaktadır. 160’ tan fazla ülkeden 82.000 mezunu vardır. Öğrencilerin %96’ sı mezun olduktan sonra 6 ay içerisinde bir işe yerleşebilmektedirler. Sınıf mevcutları düşük sayıda tutularak herkesin derslere aktif olarak katılabilmesi amaçlanmaktadır. Bu şekilde öğrenciler birbirleriyle ve öğretmenleriyle daha kolay iletişim kurabilmektedirler.

University of Stirling Tercih Nedenleri

İngilizce yeterliliği bulunmayan öğrencilere yeterli düzeye ulaşmaları için gereken İngilizce eğitimi verilebilmektedir.

Belirli programlarda online eğitim bulunmaktadır.

Başka üniversitelerden alınmış olan derslerin kredilerinin transfer edilebilme imkanı olabilmektedir.

University of Stirling Kabul Şartları

Lisans Programı Kabul koşulları: ·         Kayıt Formu ·         Lise Diploması ·         İngilizce seviyenizi gösteren belge (IETLS: 6.0  – 7.0, TOEFL IBT: 80 – 100 arasında tercih edilecek bölüme göre istenilen puanlar değişmektedir.) Tercih edilecek bölüme göre kabul koşulları farklılık gösterebilmektedir ve ekstra evraklar istenebilmektedir. Yüksek Lisans Programı Kabul koşulları: ·         Kayıt Formu ·         Transkript (4.0 üzerinden minimum 2.7 ortama gerekmektedir) ·         İngilizce seviyenizi gösteren belge (IELTS: 6.0 – 7.0, TOEFL IBT: 80 – 100 arasında tercih edilecek bölüme göre istenilen puanlar değişebilmektedir.) Tercih edilecek bölüme göre kabul koşulları farklılık gösterebilmektedir ve ekstra evraklar istenebilmektedir.

University of Stirling Ücretler

Lisans programları için tercih edilecek bölümü göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Lisans başvurusu için online form doldurulmalıdır.

Yüksek Lisans, programları için tercih edilecek bölümü göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Yüksek Lisans başvurusu için online form doldurulmalıdır.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.