Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere University of Strathclyde

University of Strathclyde

University of Strathclyde, İskoçya, Glasgow’ da yer almaktadır ve 1796 yılında kurulmuştur. Okulun, 100’ den fazla ülkeden uluslararası öğrencileri bulunmaktadır. 22.000 öğrencisi bulunmaktadır. The Times ad n Sunday Times Good University 2018’ de Birleşik Krallık’ taki en iyi 10 üniversite arasında yer almaktadır ve Timer Higher Eduıcation tarafından 2012/13 yılları arasında Birleşik Krallık’ ta yılın üniversitesi seçilmiştir.

University of Strathclyde Tercih Nedenleri

İngilizce yeterliliği bulunmayan öğrencilere yeterli düzeye ulaşmaları için gereken İngilizce eğitimi verilebilmektedir.

Belirli programlarda online eğitim bulunmaktadır.

University of Strathclyde Kabul Şartları

Lisans Programı Kabul koşulları: ·         Kayıt Formu ·         Lise Diploması (%85 ortalama) ·         İngilizce seviyenizi gösteren belge (IELTS: 6.5) Tercih edilecek bölüme göre kabul koşulları farklılık gösterebilmektedir ve ekstra evraklar istenebilmektedir. Yüksek Lisans Programı Kabul Koşulları: ·         Kayıt Formu ·         Lisans Diploması (5 üzerinden 3 ortalama) ·         İngilizce seviyenizi gösteren belge (IELTS: 6.5) Tercih edilecek bölüme göre kabul koşulları farklılık gösterebilmektedir ve ekstra evraklar istenebilmektedir.

University of Strathclyde Ücretler

Lisans programları için tercih edilecek bölümü göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Lisans başvurusu için online form doldurulmalıdır.

Yüksek Lisans, programları için tercih edilecek bölümü göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Yüksek Lisans başvurusu için online form doldurulmalıdır.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.