Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

İngiltere University of York

University of York

York, İngiltere'nin en iyi 10 üniversitesinden biri olarak sıralanır ve Ivy League'e benzer elit Russell Grubunun bir üyesidir.York son zamanlarda turistler tarafından dünyanın en güvenli şehri seçildi ve üniversite kampüsü İngiltere'de herhangi bir en düşük suç istatistiğine sahip.

İngiltere'nin en iyi ortaçağ şehirlerinden birinde yer alan York, iyi korunmuş geçmişe sahiptir. Romalılar tarafından bırakılan aynı sınırlar üzerine inşa edilen duvarları gezip, Shambles'ın dar şeritlerini keşfedebilir ve Kuzey Avrupa'nın, York Minster'deki en büyük gotik katedralin büyük vitray pencerelerine göz atabilirsiniz. Yorkshire Dales, Wolds ve North York Moors gibi etkileyici kırsal alanlarla kuşatılacaksınız - hepsi burası, Londra ile Edinburgh arasındaki küçük ama kozmopolit bir şehirde yer almaktadır.

Şehirde komedi, yiyecek ve içecek festivalleri, Viking festivali ve Bilim haftası da dahil olmak üzere yıl boyunca düzenlenen etkinlikler var. Ayrıca barlar, barlar ve restoranların yanı sıra gelişen bir kafe kültürüne sahip cazip bir dizi vardır - Bettys Tea Rooms'ta ikindi çayı, dünyaca ünlü bir gelenek.

Öğrenci kulüpleri ve toplulukları ile konserler, filmler, oyunlar ve dersler gibi organize etkinliklere ev sahipliği yapan Öğrenci Birliği aracılığıyla kolayca arkadaş edinebilirsiniz. Yurtdışı Öğrenci Derneği veya Outdoor Society tarafından Yorkshire kırsalına ve Büyük Britanya'ya planlanan bir geziye katılabilirsinz.

University of York Tercih Nedenleri

- Uluslararası Öğrenci Ofisi yeni kabul edilen tüm uluslararası öğrenciler için ilk duraktır. Personeller farklı kültür ve eğitim sistemlerinden gelen öğrencilerin ihtiyaçlarına duyarlıdır.

- Öğrencilerin, okul kampüsünde işe başvurma şansı olduğu gibi, dışarıdaki işlere başvurma konusunda destek alma şansları da vardır.

- İngilizce yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler için İngilizce kursu alma şansı vardır.

- Üniversiteye geçiş için danışma ve destek birimi vardır.

University of York Kabul Şartları

Sertifika ve Mesleki Diploma Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:   6.0 TOEFL:  550 (Paper Based Test) /  80 (İnternet Based Test) Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   560 (Paper Based Test) / 84 (İnternet Based Test) Yüksek Lisans Programları İngilizce Kabul Koşulları: IELTS:     6.5 TOEFL:   580 (Paper Based Test) / 88 (İnternet Based Test)

University of York Ücretler

Sertifika, mesleki diploma ve lisans ücretleri bölüme ve alınan kredilere göre değişiklik göstermektedir.

Kay ı t S ü reci: -Online form doldurulduktan sonra kayıt ücreti 100£ yatırılarak ilk aşama tamamlanır.

-Okuldan gelen kabul mektubundan sonra ilk yarıyıl ücreti ödenir.

-Ödeme onayı ve kabul mektubuyla beraber vize süreci başlatılır.

-Vize çıktıktan sonra kayıt kesinleştirilir.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.