İrlanda Dil Okulları 2019

İrlanda, yurtdışından eğitim almak isteyenler için en ideal ülkelerden biridir. İngiltere, Amerika ve Kanada gibi ülkelerden sonra dünya çapında en fazla tercih edilen ülkeler arasında yer alıyor. Ülkenin hem yaşam şartları iyidir hem de burada bulunan dil okulları daha ekonomiktir. Bu sebeple de dil eğitimi almak isteyen kişiler tarafından İrlanda'da bulunan okullar kaliteli bir seçenektir. İrlanda dil okullarında farklı eğitim programlarına katılmak ve yabancı dili geliştirmek oldukça kolaydır. Aynı zamanda dil eğitimi alırken ülkeyi gezmek ve bir yanda da tatil yapmak mümkündür. Dil eğitimi, birçok insanın kariyeri için önemlidir. Çünkü ileri seviye yabancı dil bilgisine sahip olmak iş başvurularında ve kariyer planlamalarında avantaj sağlar.

İrlanda Dil Okulları Neden Çok Fazla Tercih Ediliyor?

İrlanda'da dil okullarında eğitim almak için birçok sebep bulunuyor. Ülkenin hem genel yaşam şartları hem de eğitim kalitesi sayesinde etkili bir dil eğitimi almak mümkündür. İrlanda dil okullarının tercih edilme nedenleri şu şekilde sıralanabilir:

  • İrlanda, diğer birçok ülkeye göre daha ekonomik fiyatlar ile dil eğitimi alma imkanı sunuyor. Ülkede bulunan okullar ve günlük yaşam harcamaları İngiltere, Amerika, Kanada ve benzeri ülkelere göre daha ucuzdur.
  • Ülkede çok sayıda kaliteli dil okulu bulunuyor ve herkesin kendi dil seviyesine göre farklı eğitim programlarına katılma imkanı bulunuyor.
  • İrlanda’nın resmi dillerinden biri de İngilizce'dir. Bu sayede dil okulunda eğitim alırken aynı zamanda günlük hayatta insanlar ile konuşarak pratik yapılabilir ve konuşma yetenekleri geliştirilebilir.
  • Ülkede çok sayıda festival ve etkinlik düzenleniyor. Böylece farklı kültürden insanlar ile tanışmak ve de eğitim alırken eğlenmek, tatil yapmak da mümkündür.
  • İrlanda'da dil okulunda eğitim süresi belirli bir haftadan daha fazla olan öğrenciler, yarı zamanlı işlerde çalışma hakkına sahip olabiliyor. Bu sayede hem para kazanılır hem de çalışırken insanlar ile iletişim kurularak yabancı dil geliştirilir.

İrlanda'da bulunan dil okullarının çok fazla tercih edilmesinin bunlar gibi birçok sebebi vardır.

İrlanda Dil Okulları Hangi Şehirlerde Bulunur?

İrlanda'da çok sayıda dil okulu vardır ve bu dil okulları farklı şehirlere yayılmıştır. En fazla dil okulu bulunan şehir ise Dublin olarak ön plana çıkıyor. Dublin, ülkenin eğitim için en fazla tercih edilen şehridir. Dublin'de birbirinden farklı dil okulları vardır ve bu okulların bazıları uluslararası alanda eğitim veriyor. Aynı zamanda Cork şehrinde de kaliteli eğitim veren dil okulları bulunuyor. Limerick, Galway, Bray gibi şehirlerde de dil eğitimleri alınabilir. İrlanda, en fazla Dublin şehrinde öğrencilere ev sahipliği yapsa dahi diğer şehirlerde de birçok öğrenci dil eğitimi alabiliyor. Dil eğitimi veren okullarda birçok farklı eğitim programına katılım sağlanabilir ve etkili dil eğitimleri alınabilir.

İrlanda'da Dil Eğitimi Alırken Çalışma

İrlanda'da dil eğitimi alırken hükümet tarafından öğrencilere çalışma izni de sunulur. Eğitim programı 25 haftadan daha uzun olan kişiler haftalık 20 saat çalışma hakkına sahip olur. Çalışırken hem para kazanılır hem de sürekli olarak dil pratiği yapılabilir. Dil okullarında eğitim alanlar için çalışma izni çok avantajlı olur.

İrlanda Dil Okulları Hangi Dönemlerde Eğitim Verir?

İrlanda dil okulları, insanlara her dönem eğitim veriyor. Dönemlere bağlı olarak fiyatlarda bazı değişimler meydana gelebilir. Eğitim için genel olarak yaz dönemi tercih edilir. Ancak eğitimler kış döneminde de verilir. İrlanda'da dil okuluna kayıt yaptırmak isteyen kişiler yaz veya kış eğitimlerini tercih edebilir.

Yazar
7
Zuhal Doğancı
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Eğitim, hayatın en önemli faaliyetlerinden biridir. Ülkemizde de birçok insan tarafından ...
2019 Yılı Pasaport Harçları Pasaport harçları her yıl değişen oranlarda fiyatlarla ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 532 346 40 80 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim