İrlanda Dil Okulları 2019

İrlanda, yurtdışından eğitim almak isteyenler için en ideal ülkelerden biridir. İngiltere, Amerika ve Kanada gibi ülkelerden sonra dünya çapında en fazla tercih edilen ülkeler arasında yer alıyor. Ülkenin hem yaşam şartları iyidir hem de burada bulunan dil okulları daha ekonomiktir. Bu sebeple de dil eğitimi almak isteyen kişiler tarafından İrlanda'da bulunan okullar kaliteli bir seçenektir. İrlanda dil okullarında farklı eğitim programlarına katılmak ve yabancı dili geliştirmek oldukça kolaydır. Aynı zamanda dil eğitimi alırken ülkeyi gezmek ve bir yanda da tatil yapmak mümkündür. Dil eğitimi, birçok insanın kariyeri için önemlidir. Çünkü ileri seviye yabancı dil bilgisine sahip olmak iş başvurularında ve kariyer planlamalarında avantaj sağlar.

İrlanda Dil Okulları Neden Çok Fazla Tercih Ediliyor?

İrlanda'da dil okullarında eğitim almak için birçok sebep bulunuyor. Ülkenin hem genel yaşam şartları hem de eğitim kalitesi sayesinde etkili bir dil eğitimi almak mümkündür. İrlanda dil okullarının tercih edilme nedenleri şu şekilde sıralanabilir:

  • İrlanda, diğer birçok ülkeye göre daha ekonomik fiyatlar ile dil eğitimi alma imkanı sunuyor. Ülkede bulunan okullar ve günlük yaşam harcamaları İngiltere, Amerika, Kanada ve benzeri ülkelere göre daha ucuzdur.
  • Ülkede çok sayıda kaliteli dil okulu bulunuyor ve herkesin kendi dil seviyesine göre farklı eğitim programlarına katılma imkanı bulunuyor.
  • İrlanda’nın resmi dillerinden biri de İngilizce'dir. Bu sayede dil okulunda eğitim alırken aynı zamanda günlük hayatta insanlar ile konuşarak pratik yapılabilir ve konuşma yetenekleri geliştirilebilir.
  • Ülkede çok sayıda festival ve etkinlik düzenleniyor. Böylece farklı kültürden insanlar ile tanışmak ve de eğitim alırken eğlenmek, tatil yapmak da mümkündür.
  • İrlanda'da dil okulunda eğitim süresi belirli bir haftadan daha fazla olan öğrenciler, yarı zamanlı işlerde çalışma hakkına sahip olabiliyor. Bu sayede hem para kazanılır hem de çalışırken insanlar ile iletişim kurularak yabancı dil geliştirilir.

İrlanda'da bulunan dil okullarının çok fazla tercih edilmesinin bunlar gibi birçok sebebi vardır.

İrlanda Dil Okulları Hangi Şehirlerde Bulunur?

İrlanda'da çok sayıda dil okulu vardır ve bu dil okulları farklı şehirlere yayılmıştır. En fazla dil okulu bulunan şehir ise Dublin olarak ön plana çıkıyor. Dublin, ülkenin eğitim için en fazla tercih edilen şehridir. Dublin'de birbirinden farklı dil okulları vardır ve bu okulların bazıları uluslararası alanda eğitim veriyor. Aynı zamanda Cork şehrinde de kaliteli eğitim veren dil okulları bulunuyor. Limerick, Galway, Bray gibi şehirlerde de dil eğitimleri alınabilir. İrlanda, en fazla Dublin şehrinde öğrencilere ev sahipliği yapsa dahi diğer şehirlerde de birçok öğrenci dil eğitimi alabiliyor. Dil eğitimi veren okullarda birçok farklı eğitim programına katılım sağlanabilir ve etkili dil eğitimleri alınabilir.

İrlanda'da Dil Eğitimi Alırken Çalışma

İrlanda'da dil eğitimi alırken hükümet tarafından öğrencilere çalışma izni de sunulur. Eğitim programı 25 haftadan daha uzun olan kişiler haftalık 20 saat çalışma hakkına sahip olur. Çalışırken hem para kazanılır hem de sürekli olarak dil pratiği yapılabilir. Dil okullarında eğitim alanlar için çalışma izni çok avantajlı olur.

İrlanda Dil Okulları Hangi Dönemlerde Eğitim Verir?

İrlanda dil okulları, insanlara her dönem eğitim veriyor. Dönemlere bağlı olarak fiyatlarda bazı değişimler meydana gelebilir. Eğitim için genel olarak yaz dönemi tercih edilir. Ancak eğitimler kış döneminde de verilir. İrlanda'da dil okuluna kayıt yaptırmak isteyen kişiler yaz veya kış eğitimlerini tercih edebilir.

Yazar
7
Zuhal Doğancı
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
Yurtdışı Sertifika Programları Yurtdışı eğitim seçenekleri arasında son yıllarda ...
Yurtdışında dil eğitimi almak, dil öğrenmek isteyen pek çok kişi için oldukça cazip bir seçenektir. ...

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim