İSPANYA DİL OKULLARI

İspanya, güzel iklimi, denizi, mimarisi ve renkli sosyal hayatı ile gezip görülmek istenen ülkelerin başında yer almaktadır. Bunun yanı sıra kaliteli okulları ve eğitim hayatlarına orada devam etmek isteyen öğrenciler için sunduğu imkanlar ile öğrencilerin de gözdesi olmaktadır. İspanyolların sıcakkanlı yapısı ve bize yakın bir kültür yapısı olması nedeni ile öğrenciler de kolayca uyum sağlayabilmektedirler. İspanyolca, İngilizceden sonra günümüzde en çok konuşulan yabancı dillerden biri olup pek çok ülkenin resmi dili veya ikinci dili olarak kabul edilmiştir. İspanya dışında, Güney Amerika ve Amerika’ nın birçok bölgesinde İspanyolca yaygın olarak konuşulmaktadır.

İspanya’ da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

İspanyolca günümüzde en çok konuşulan dillerden birisidir. Bu nedenle hem eğitim hem kariyer planlamasında öğrenciler için oldukça avantajlı bir tercih olacaktır. Oldukça kaliteli butik ve zincir okullar bulunmakta ve Madrid, Barcelona, Sevilla, Valencia, Malaga, Granada gibi her öğrencinin tarzına uyabilecek farklı şehirlerde eğitim alma imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda İspanya’ nın hem ülkemize yakınlığı hem de diğer Avrupa ülkelerini ziyaret etme imkanı sunması da öğrenciler için oldukça cazip bir noktadır.

İspanya’ da Dil Eğitimi Alırken Çalışma

İspanya dil eğitimi için gelen öğrencilere çalışma hakkı vermemektedir.

İspanya Dil Okulu Kabul ve Başvuru Şartları

  • Başvuru Ücreti
  • Başvuru Formu
  • Pasaport ve Eski Vize Fotokopileri

İspanya Dil Eğitimi Vizesi

İspanya’ da dil okuluna gitmek isteyen öğrenciler için Schengen vizesi geçerlidir. 3 aya kadar eğitim almak isteyen öğrenciler kısa dönem öğrenci vizesi, 3 ay ve üzeri eğitim almak isteyen öğrenciler de uzun dönem (D tipi) öğrenci vizesine başvurmalıdırlar.

İspanya’ da Konaklama Alternatifleri

Konaklama, öğrencilerin okulları tarafından ayarlanmaktadır. Aile yanı ve yurt konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Aile yanı konaklama için seçilen aileler okullar tarafından denetlenmektedir. Öğrenciler bütçelerine ve kendilerine uygun gördükleri konaklama seçeneğini tercih edebilmektedirler.

İspanya' da Yaşam Masrafları

Yaşam masrafları kişiye ve tercih edeceğiniz şehre göre değişiklik gösterse de, İspanya’ da öğrenci olan bir kişinin aylık ortalama masrafı yaklaşık 800€-1000€ arasındadır.

İspanya' da Sağlık Sigortası

İspanya’ da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir.

İspanya' da Ulaşım

Öğrenciler ulaşımlarını genellikle otobüs veya metro ile sağlayabilmektedirler. Ayrıca isteyenler için konaklamanın yakınlığına göre bisiklet ve yürüyüş seçenekleri de tercih edilebilmektedir.

devamını göster Devamını Göster
ispanya dil okulları
Fiyat Listesi Yükleniyor...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim