İsviçre Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Hangi şehirde eğitim almak istersiniz?

İSVİÇRE DİL OKULLARI

İsviçre Hakkında

Denize kıyısı olmayan ve Alpler’in eteğine kurulmuş olan İsviçre, Avrupa Birliği içerisinde yer almamasına rağmen pek çok kuralı benimsemiş ve oldukça gelişkin bir ülkedir. Başkenti Bern şehri olan ülkenin en büyük ve kalabalık şehri Zürih’tir. Ülkede birden fazla dil konuşulması ve farklı bölgelerde farklı dillerin hakim olması kültürel açıdan zengin bir içeriğe sahip olmasını sağlamaktadır. İsviçre’nin orta ve kuzey kesimlerinde Almanca, batı bölgesinde Fransızca, güney kısmında İtalyanca ve güneybatı bölgesinde de Romanş dili resmi dildir. Para birimi İsviçre Frangı olan ülke, kişi başına düşen gelir seviyesine bakıldığında da dünyanın en zengin ve refah seviyesi yüksek ülkelerinin başında gelmektedir.

İsviçre’de Dil Eğitimi

Dört ana bölgeden oluşan İsviçre aynı zamanda sahip olduğu dört resmi dili ile de farklı dillere merakı olan öğrencilerin en çok tercih ettiği lokasyonlardan biridir. İsviçre’de dil eğitimi almaya giden öğrenciler öğrenmek istedikleri dil seçeneğine göre bir bölge tercih etmektedirler. Ülkede alınabilecek en popüler dil eğitimleri Almanca ve Fransızca’dır. Bunun en önemli sebebi bu iki dilin ülkenin en çok kullanılan iki ana resmi dili olmasından kaynaklanmaktadır. Öğrenciler İsviçre’de genel ve yoğun dil eğitimi seçenekleri tercih edebilecekleri gibi mesleki dil eğitimleri, akademik dil eğitimleri ve sınava hazırlık kursları da oldukça popülerdir. İsviçre’de Almanca dil eğitimi alacak öğrenciler ülkenin orta ve kuzey kesimlerini tercih edebilmektedirler. İsviçre’de Almanca dil okulları çoğunlukla Zürih şehrinde bulunduğundan dil eğitimi için en popüler lokasyonlardan biri bu şehirdir. İsviçre’de Fransızca dil eğitimi almayı düşünen öğrenciler için ise en popüler lokasyon Montreux şehridir. Ülkenin batısında bulunan şehir pek çok açıdan oldukça gelişmiş olmasının yanı sıra turizm ve eğitim açısından da insanların uğrak noktasıdır. İsviçre’de Fransızca dil okulları bu bölgede konuşlanmış olmasına rağmen farklı bölgelerde de lokal dil okullarına rastlanabilmektedir. Özellikle Fransızca dil eğitimi için tercih edilebilecek bir diğer lokasyon ise Lozan şehridir.

İsviçre’de Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Küçük bir ülke olmasına karşın gelişmişlik seviyesi oldukça yüksek olan İsviçre bir dil eğitimi öğrencisi için de farklı kültürleri barındırmasıyla cazip bir eğitim noktasıdır. Öğrenciler İsviçre’de dil eğitimi alırken iki farklı dil programını birbirine entegre edebilmektedir. Bunun yanı sıra kültürel açıdan oldukça zengin olan İsviçre’de dil eğitimi esnasında farklı sosyal faaliyetlerle eğitimini gördükleri dillere daha fazla hakim olurken kendilerini sanat, dağ sporları gibi alanlarda da geliştirme fırsatı bulabilmektedirler.

İsviçre’de Lisans ve Yüksek Lisans Eğitim Programları

Yaşam kalitesi, kariyer imkanları ve refah seviyesi göz önüne alındığında akademik eğitim almak isteyen öğrenciler için en doğru lokasyonlardan biri İsviçre’dir. Ülkenin bünyesinde yer alan ETH Zürih, Bern Üniversitesi, Lozan Üniversitesi gibi dünyaca ünlü okullar İsviçre’nin multikültürel yapısı ve resmi dilleri sayesinde pek çok farklı dilde programlar sunmaktadır. Öğrenciler hem lisans hem de yüksek lisans eğitimleri için Almanca, Fransızca, İtalyanca ve İngilizce programları rahatlıkla bulabilmektedirler. Ülkenin eğitim sistemine uygun olarak lisans programları 3 yıl; tezli yüksek lisans programları ise 2 yıl sürmektedir. Ülkede bulunan üniversiteler dünya sıralamalarında ön plana çıktığından öğrencilerin başvurularda sunmaları gereken ortalamaları, puanları ve dil seviyeleri de yüksek olmalıdır. Nükleer enerji ile ilgili araştırmaların da aktif bir şekilde yürütüldüğü İsviçre’de lisans veya yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için en popüler bölümler arasında mühendislik bölümleri, işletme, psikoloji, ekonomi gibi bölümler yer almaktadır.

İsviçre’de Eğitim Fiyatları

İsviçre’de eğitim ücretleri uluslararası öğrenciler için ülkenin vatandaşı olan öğrenciler ile aynı seyretmektedir. İsviçre’de lisans ve yüksek lisans eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler senelik olarak ortalama 800 ile 1,600€ arasında ücretleri ödemeleri gerekmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki ülkenin üniversitelerinin büyük çoğunluğu dünya sıralamalarında yer aldığı için başvuru koşulları oldukça ağırdır. Eğer öğrenci İsviçre’de dil eğitimi almaya gitmek istiyorsa eğitim alacağı özel kurumun belirlediği fiyatları ödemesi gerekmektedir. İsviçre’de dil eğitimi fiyatları dil eğitiminin süresine bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte 2,000 ile 12,000 İsviçre Frangı arasında yer almaktadır.

Konaklama Alternatifleri

İsviçre’ye dil eğitimi almaya giden öğrenciler bu süreci okulların birlikte çalıştığı aile yanı veya yurt konaklamalarında geçirebilirler. Bu konaklamalar tek kişilik olabildiği gibi özellikle de arkadaşı ile birlikte giden öğrenciler için çift kişilik konaklama imkanları da sunulmaktadır. İsviçre’de bir aylık konaklama için öğrencinin harcaması gereken ortalama tutar minimum 1,500 İsviçre Frangı’dır. İsviçre’de Lisans ve Yüksek Lisans gibi akademik eğitimler almaya giden öğrenciler konaklama için okul yurtlarını tercih edebilecekleri gibi dışarıdan da özel yurt veya apartlar ile anlaşabilirler. Uzun dönem bir akademik öğrencinin ortalama konaklama gideri aylık 1,000 ile 1,600 İsviçre Frangı arasında değişmektedir.

İsviçre’de Çalışma İzni

İsviçre, kariyer imkanları ve çalışma koşulları açısından pek çok ülkeden daha fazla imkanı bir arada sunmaktadır. Öğrenciler mezuniyetlerinin ardından ilk 6 aylık dönem içerisinde rahatlıkla alanlarına yönelik iş bulabiliyorken aynı zamanda İsviçre’de Lisans ve Yüksek Lisans eğitimi esnasında da parttime çalışma izni bulunmaktadır. İsviçre’ye dil eğitimine giden öğrencilerin ise vize kuralları gereği İsviçre’de çalışma izni bulunmamaktadır.

İsviçre’de Yapılabilecek Aktiviteler

Denize herhangi bir kıyısı bulunmayan ve oldukça küçük bir federe devlet olan İsviçre, kültürel zenginlikleri ve Alpler’in eteğinde olmasıyla Kuzey Avrupa’nın en turistik bölgelerinden biridir. Kendine özgü çeşitli mutfağı, turistlere sunduğu multikültürel aktivite imkanları, sanat dallarına gösterdiği ilgi ve özen ile sosyal aktivite anlamında oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda Alper’in eteğinde olması kış turizmini ve dağ turizmini oldukça geliştirmiş, yıllar içerisinde sadece bu amaçla özel turlar düzenlenmeye başlanmıştır.

İsviçre Vizesi

İsviçre bir Avurpa Birliği üye ülkesi olmadığı için vize prosedürleri tamamıyla farklı ilerlemektedir. Türkiye’de bulunan TLS Contact adlı vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilen başvurular başvuranın koşulları ve ziyaret amacı gözetilerek gerçekleştirilmelidir. Ülkenin kısa süreli turistik, eğitim, ziyaret gibi amaçlara yönelik 90 güne kadar kalışlı biz kısa süreli vize tipinin yanı sıra, özellikle uzun dönem dil eğitimi, lisans ve yüksek lisans eğitimleri gibi programlara yönelik 90 günden uzun kalışlar için farklı vize kategorileri bulunmaktadır.

İsviçre’de eğitim ile ilgili detaylı bilgi için bilgi istek formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

devamını göster Devamını Göster
isvicre dil okulları
Fiyat Listesi Yükleniyor...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim