Japonya Dil Okulları

Hangi şehirde eğitim almak istersiniz?

JAPONYA DİL OKULLARI

Japonya Hakkında: Tarihi MÖ döneme dayanan Japonya, farklı kültürü, uzak doğu yemekleri ile dikkat çeken, 6 bin küçük adanın birleşiminden oluşmuş bir takımadadır. Eğitime oldukça fazla önem veren Japonlar, dünyanın vasıflı işgücü kaynağının büyük bir kısmına da sahiptirler. Ülkede eğitim öğretim oranı ve yüksek öğrenim görmüş insan oranına bakıldığında dünyanın büyük vatandaş oranına sahip ülkesi olduğunu da görürüz. Kültürel farklılıkları, dili ve tarihi ile dikkat çeken Japonya hem her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmakta hem de bünyesinde barındırdığı dünya devi şirketler sayesinde iş turizmi açısından da önemli bir yer teşkil etmektedir. Kendi para birimi olan Japon Yeni’ni kullanan ülkede, uluslararası ticaret faaliyetleri dolayısıyla Dolar da oldukça fazla kullanılmaktadır.

Japonya’da Dil Eğitimi

Dünyanın en eski uygarlıklarından biri olması ve bu anlamda dünyanın en eski dillerinden birine sahip olması sebebiyle Japonya dil eğitimi almak isteyen pek çok öğrencinin de uğrak noktasıdır. Kültürel açıdan oldukça farklı bir yapıya sahip olan ülke aynı zamanda eğitim alırken öğrencilere sunduğu farklı aktivite seçenekleri sayesinde de pratik yaparak öğrencilerin kendilerini dil eğitimi alırken geliştirmelerine yardımcı olur. Ülkenin bünyesinde Japonca dil eğitimi almaya giden öğrencilere sunduğu kurs seçenekleri genellikle ülkenin en fazla tercih edilen şehri Tokyo’da bulunmaktadır. Genel ve yoğun Japonca kurslarının yanı sıra öğrenciler akademik Japonca, mesleki Japonca gibi pek çok eğitime de katılabilmektedirler. Öğrenciler 2-12 hafta arası kısa dönemli kurslara katılabilecekleri gibi, uzun süreli olan 13-52 hafta arası süren kurslara gitmeyi de tercih edebilmektedirler.

Japonya’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Bir ülkede o ülkenin ana dilini öğrenmek her zaman için çok daha avantajlıdır. Şüphesiz ki bunun en büyük nedeni ülkenin kültürü, insanlarının yaşam tarzı gibi kendine özgü özelliklerini yerinde tecrübe etmek ve ülkenin dilini pratik etme şansını daha rahat elde etmek gelir. Japonya’da Japonca öğrenmek de bir öğrenciye bu pratik imkanının yanı sıra ayrıca dünyanın ileri gelen okullarında eğitim devam ettirme veya dünyaca ünlü şirketlerde iş bulabilme gibi imkanları da beraberinde getirecektir. Aynı zamanda ülke kültürünü de yakından tanıyan öğrenciler Japonca’ya çok daha rahat ve hızlı adapte olabilmek imkanına da sahip olacaktırlar.

Japonya’da Lisans ve Yüksek Lisans Eğitim Programları

Uluslararası öğrenci hedefleri oldukça yüksek olan Japonya Lisans eğitimi başvuruları için Japon Üniversitelerine Giriş Sınavı uygulamaktadır. Japonca yapılan bu sınav Matematik, Genel Kültür, Bilim gibi alanlara yönelik soruların sorulduğu genel bir sınavdır. Japonya’da Lisans programları 4 yıl; Yüksek Lisans programları ise 2 yıl olarak ilerler. Eğitim standartları bir hayli yüksek olan Japonya’da Lisans ve Yüksek Lisans programlarında eğitim alan öğrenciler eğitim süreçleri boyunca derslere devam etme zorunluluğunun yanı sıra oldukça da dikkatli ve çalışkan olmalıdırlar. Ülkenin yüksek öğrenim kurumlarındaki eğitimlerin birçoğu Japonca olsa da işletme, ekonomi, bazı mühendislik alanları gibi alanlarda Yüksek Lisans programlarında İngilizce seçenekler de bulmak mümkündür. Ülkenin uluslararası öğrenciler tarafından en çok tercih edilen üniversiteleri arasında Tokyo Üniversitesi, Osaka Üniversitesi ve Kyoto Üniversitesi sayılabilir.

Japonya’da Eğitim Fiyatları

Eğitim alanına yönelik yatırımları, devlet yardımları ve eğitim araştırmaları ile göz önünde bulunan Japonya eğitim ücretleri açısından da pek çok ülkeden çok daha uygun fiyatlara sahiptir. Japonya’da dil kursuna gitmek isteyen öğrencilerin ödeyecekleri eğitim maliyetleri eğitimi alacakları özel kurumlar tarafından belirlenmekle birlikte öğrencilerin gidecekleri süre ve katılacakları program ile de doğru orantılı değişmektedir. 59,700 Japon Yeni ile 700,000 Japon Yeni arasında değişen dil eğitimi ücretleri, kısa ve uzun dönem olarak da ayrılmaktadır. Ülkede Lisans ve Yüksek Lisans ücretleri ise senelik dolar bazlı bakıldığında yaklaşık 3,500 ile 9,000$ arasında yer almaktadır.

Konaklama Alternatifleri

Eğitim almak için çokça tercih edilen büyük şehirlerde konaklama ücretlerinin yüksek olması nedeni ile öğrencilerin en çok tercih ettikleri konaklama alternatifleri aile yanı konaklama veya okul yurtlarında konaklama seçenekleridir. Bir öğrencinin aylık konaklama gideri yaklaşık 250$’dan başlamaktadır. Yurdun veya öğrencinin konaklayacağı ailenin özelliklerine merkeze yakınlığına göre de bu tutar 600$’a kadar çıkabilmektedir.

Japonya’da Çalışma İzni

Japonya pek çok ülkenin aksine dil eğitimi esnasında, Lisans ve Yüksek Lisans gibi akademik eğitimler alınırken olduğu gibi part-time bir çalışma izni vermektedir. Bu çalışma iznini alabilmek için öğrencinin uzun dönemli bir programa gitmesi ve uzun dönem öğrenci vizesi almış olması gerekmektedir. Ülkede part-time çalışma izni haftalık 28 saattir ve tatil zamanlarında öğrencilerin çalışma hakları günlük 8 saate kadar çıkabilmektedir. Aynı zamanda Japonya’da Lisans ve Yüksek Lisans programlarına katılan öğrenciler de eğitimlerinin ardından 1 ile 2 yıl arasında full-time olarak çalışma iznine sahip olmaktadırlar.

Japonya’da Yapılabilecek Aktiviteler

Çok zengin tarihi bir kültüre ev sahipliği yapan Japonya kendine özgü müzeleri, mutfağı, kültürü ile her zaman dikkat çeken bir turizm merkezi olmuştur. Asya bölgesinin en yüksek yanardağlarından olan Fuji Dağı’na yapılabilecek bir gezi ile aktif bir volkanik dağ görme şansı elde edilebileceği gibi, dünyanın en büyük metropollerinden olan Tokyo sokaklarında da turlamak mümkündür.

Japonya Vizesi

Türkiye ile arasında özel bir anlaşma bulunan Japonya, pasaport türü farketmeden 90 güne kadar olan seyahatlerinden Türk vatandaşlarından vize istememektedir. Seyahati 90 günü aşan ve eğitim, çalışma, yaşama gibi sebeplerle Japonya’ya uzun süreli giden kişiler uzun süreli bir oturum izni alabilmek için ülkeden çıkmadan bir vize başvurusunda bulunmak zorundadırlar.

Japonya ile ilgili detaylı bilgi alabilmek için bilgi istek formumuzu doldurabilir veya iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

devamını göster Devamını Göster
japonya dil okulları
Fiyat Listesi Yükleniyor...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim