Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

Kanada Carleton University

Carleton University

Carleton Üniversitesi, Kanada’ nın başkenti Ottowa’ da yer almaktadır ve 1942 yılında kurulmuştur. Okulun 24.000 öğrencisi, 875 akademik çalışanı ve pek çok uluslararası öğrencisi bulunmaktadır. Mezun öğrencilerinin %22’ si uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır ve Kanada doğumlu olmayan pek çok öğrencisi bulunan uluslararası bir üniversitedir. Öğrenciler aldıkları eğitim ile iş dünyasında kariyer için hazırlanır ve değişen pazar koşullarına uygun bir eğitim alırlar. Girişimci bir ruh kazandırmayı amaçlar.

Carleton University Tercih Nedenleri

İngilizce yeterliliği bulunmayan öğrencilere yeterli düzeye ulaşmaları için gereken İngilizce eğitimi verilebilmektedir.

Belirli programlarda online eğitim bulunmaktadır.

Başka üniversitelerden alınmış olan derslerin kredilerinin transfer edilebilme imkanı olabilmektedir.

Carleton University Kabul Şartları

Lisans Programı Kabul koşulları: ·         Kayıt Formu ·         Lise Diploması ·         İngilizce seviyenizi gösteren belge (IELTS: 6.5, TOEFL IBT: 86) ·         Tercih edilen bölüme göre portfolyo da istenebilmektedir. Tercih edilecek bölüme göre kabul koşulları farklılık gösterebilmektedir ve ekstra evraklar istenebilmektedir. Yüksek Lisans Programı Kabul Koşulları: ·         Kayıt Formu ·         İngilizce seviyenizi gösteren belge (IETLS: 6.5, TOEFL IBT: 86) ·         Transkript ·         Referans Mektubu Tercih edilecek bölüme göre kabul koşulları farklılık gösterebilmektedir ve ekstra evraklar istenebilmektedir.

Carleton University Ücretler

Lisans programları için tercih edilecek bölümü göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Lisans başvurusu için online form doldurulmalıdır.

Yüksek Lisans, programları için tercih edilecek bölümü göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Yüksek Lisans başvurusu için online form doldurulmalıdır.

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.