Ankara / Taksim / Kadıköy / İzmir / Toronto Adres Bilgileri
Bize Sorun: İletişim Formu

Kanada Douglas College Üniversitesi

Douglas College

Kanada’nın British Columbia bölgesinde 1970 yılında kurulan Douglas College, , 24.000 e yaklaşan öğrenci sayısıyla, British Columbia bölgesinin en çok öğrenci nüfusuna sahip olan okuludur.

Okulun Vancouver New Westminster ve Coquitlam da iki ana kampüsü , Surrey, Burnaby and Maple Ridge de ise daha küçük eğitim merkezleri bulunmaktadır.

Her iki ana kampüste SkyTrain vasıtasıyla tüm British Columbia eyaletinin tüm bölgelerinden rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

British Columbia bölgesinin en fazla sayıda Lisans ve Yüksek Lisans programı sunan College’ı olan Douglas bir üniversitenin sağlayacağı akademik bilgiler ile, bir college ın eğitim sonrası işe hazırlık konusunda vereceği deneyimi en iyi şekilde birleştirmesi ile tanınmaktadır.

Douglas College ta her yıl 90 farklı ülkeden 3000 i yabancı 16.000 üzerinde öğrenci eğitimlerine başlamaktadırlar.

Douglas College 900 ün üzerinde eğitim odaklı ve tecrübeli eğitim kadrosu ve 900 ün üzerinde görevli personeli ile öğrencilere destekleyici ve arkadaş canlısı bir ortam sunmaktadır.

Douglas College Kabul Şartları

Hazırlık Programı Kabul koşulları: Minimum TOEFL skoru 45 (internet üzerinden) ve 450 (yazılı), veya Minimum IELTS 3.0 skoru  Okuma, Yazma, Dinleme ve Konuşma Speaking ( Akademik IELTS)   Lisans Programı Kabul koşulları:   Minimum 17 yaşında olmak. Minimum 60 Lise notu. Lise son sınıf notu 60 altında olmamalı.   ·         TOEFL iBT - minimum score 83 ·         IELTS - minimum overall band test score 6.0 (academic module only) ·         Cambridge English CAE- minimum score 75 or "B" ·         Cambridge English CPE - minimum score 60 or "C" ·         Pearson Test of English (PTE) Academic - minimum score of 56 Veya ELS ILAC KAPLAN dil okullarının Üniversite kabulünü sağlayan seviyesini bitirmiş olmak.   Yüksek Lisans Programı Kabul koşulları: Üniversite den mezun olmak. En az %60 not ortalamasına sahip olmak.   TOEFL (Internet Based Test – iBT)

Douglas College Ücretler

Douglas College Ücretleri 2018-2019

15.0 Kredi ücreti 8,700.00 CAD

Bize Ulaşın

Bu üniversite ile ilgili soru ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.